Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

Po Nürburgringu vyhrál Patrik Vostárek i v Misanu

Text: Jiří Mikšík Foto: Petr Štola
28.06.2008

Z Pole position startující český jezdec Patrik Vostárek vyhrál svůj další závod seriálu European 600 Superstock. A tak po německém Nürburgringu zazněla česká hymna zásluhou českého motocyklisty i v italském Misanu. Vosty jel pochopitelně na motocyklu královohradecké stáje Intermoto Czech Honda. SRDEČNĚ GRATULUJEME

Kromě pražského jezdce, který zvítězil v závodě stylem Start - Cíl, stáli na stupních vítězů dále Ital Marco Bussolotti a Francouz Loris Baz, oba jeli na motocyklech Yamaha.

Na čtvrtém místě dojel do cíle Belgičan V. Lonbois před Italem D. Berettou (oba Suzuki) a Britem D. Linfootem. Sedmý skončil Ital D. Petrucci, osmý pak G. Black, devátý G. Rea (oba z Velké Británie) a desátým v cíli byl Švéd H. Johansson - všichni na Yamahách.

Druhý náš jezdec Michal Šembera do cíle - po pádu - bohužel nedojel.

V tabulce šampionátu vede po 5. z 10-ti závodů francouzský jezdec Loris Baz ziskem 97 bodů před našim Patrikem Vostárkem (85 bodů) a Britem Danem Linfootem (61 bodů).