Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Poggiali na konci kariéry?

Text: Jiří Mikšík, Foto: Campetella Racing
20.08.2008

Dvojnásobný bývalý mistr světa Manuel Poggiali stojí zřejmě na úplném konci své kariéry. Italská média píši o \"tajemném\" Manuelovi, jehož chování se vymyká nejen normálnímu závodníkovi, ale i chování normálního člověka a píší o nějakém fantomu. Faktem je, že Poggiali při Grand Německa objel první kvalifikaci (20. místo), do druhé nenastoupil a závod vůbec nejel, ačkoliv se kvalifikoval. A to stejné se opakovalo v Brně, první kvalifikaci nejel, ve druhé absolvoval pouhá 3 kola a do závodu se sice nekvalifikoval, ale startovat mohl. To ovšem neučinil...

Celá jeho kariéra byla hodně zajímavá, však posuďte sami.

Jezdec ze San Marina, Manuell Poggiali, je nebo lépe řečeno byl mistrem světa ve stopětadvacítkách na motocyklu Gilera 2001, o dva roky později pak získal druhý titul na Aprilii, ale už ve dvěstěpadesátkách. Pak se snažil zhubnout a byl viděn, jak při teplotách vzduchu okolo 30 stupňů pobíhá v joggingové soupravě po paddocku..

V roce 2005 se nazpět vrátil do stopětadvacítek, aby v roce 2006 dostal od svého velkého příznivce, Haralda Bartola (dříve Gilera, nyní KTM), novou šanci a jezdil tovární KTM ve dvěstěpadesátkách, ale bez úspěchu. Nebylo tedy divu, že na rok 2007 žádnou smlouvu nedostal.

No a letos měl k dispozici od začátku sezóny stejný motocykl Gilera LE, jako do Sachsenringu jezdil spoučasný vedoucí jezdec šampionátu Marco Simoncelli. Ten nyní ovšem jezdí tovární speciál letošní výroby a tabulku dvěstěpadesátek vede.

Ale do Sachsenringu měli oba identické stroje, a zatímco Simoncelli měl na svém kontě v tuto dobu 139 bodů (průběžné 2. místo, a jen 1 bod za Kalliem , a dále dvě vítězství, tři druhá místa a jedno třetí,) - tak Poggiali se tísnil na místě 18., se ziskem 16 bodů a se svým nejlepším umístěním, 6. místem v Grand Prix Francie.

Sanmaríňan Manuel Poggiali vyhrál celkem 12 závodů Grand Prix, z toho 7 ve třídě do 125 ccm, dalších 5 pak ve 250, a stál celkem 35 na stupních vítězů.

Jestli bude na startu za 10 dní doma v Misanu, uvidíme, spíše však né.