Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Text a foto: Petr Štola
26.11.2008

Po představení výsledků krajského přeboru severní a jižní Moravy, Vám dnes můžeme představit i výsledky sezony Krajského Přeboru Moravy jako celku.

Díky panu Aleši Drlíkovi z motokrosového portálu GTMotocross.cz vám dnes můžeme představit další z motokrosových přeborů naší republiky. Dnes to bude celkový Přebor Moravy.

Přebor Moravy, se jel v roce 2008 na několika tratích. Mládežnické kategorie 50, 65, 80 a 125 2T se o body porvaly postupně v motokrosových areálech v Bílovci, Budišově, Zábřehu, Dubňanech, Paskově, Slavičíně, Novém Jičíně a Karlíně. Borci kategorii MX2 a Junior během sezony sbírali body v Dlouhé Loučce, Karlíně, Přerově, Dubňanech, Vranově, Zašové, Šumperku a Mohelnici. Kategorie Open a všechny tři veteránské, si k této sestavě ještě navíc odskočily na jeden závod do Zděchova.

Kategorie 50cc:
Zcela jednoznačné vítězství v celkové klasifikaci zaznamenal Jan Nováček, který byl zároveň jeden ze dvou jezdců, kteří bodovali ve všech rozjížďkách celé sezony 2008. Nicméně velkou hvězdou kategorie nejmenších nadějí motokrosového sportu byl nakonec třetí Petr Kolaja, který ve všech svých jízdách zvítězil, přesto se díky neúčasti na všech podnicích přeborové sezony, musel poklonit o pouhých šest bodů druhému Samuelu Strýčkovi ze Slovenska. Do Přeboru Moravy této kategorie zasáhlo celkem 17 závodníků.

Kategorie 65cc:
Celkem 36 jezdců zasáhlo do třídy 65 ccm. Nejlepším z nich byl Martin Krč ze Světnického Motor Sportu. Celkově druhým jezdcem letošní sezony byl Jiří Pach. Nicméně i v této kategorii byl jeden „skoro“ nikým neporažený jezdec. Tím se stal nakonec třetí Jakub Zmeškal, jenž nastoupil celkem k deseti jízdám, z nichž devět vyhrál a jednou dojel druhý.

Kategorie 80cc:
Rovná čtyřicítka jezdců se podělila o body v letošní sezoně. Bezkonkurenčním vládcem se na osmdesátce stal Lukáš Michalčík, který v prvních třech podnicích zaznamenal pět druhých míst v jednotlivých rozjížďkách a jednu třetí pozici. Od závodu v Dubňanech pak již nepoznal ani v jednom případě hořkost porážky.

Kategorie 125cc 2T:
I přes neúčast ve druhém závodě, dokázal Michal Mádr skvělou druhou polovinou šampionátu, kdy šel od vítězství k vítězství, získat korunu moravského krále této třídy, ve které se v roce 2008 přihlásilo pro odběr bodů celkem 37 jezdců.

Kategorie MX2:
A jsme u kategorie, do které již promluvilo několik permanentních jezdců nejvyšší republikové série. Mezi solidním počtem 56 bodujících jezdců byl nakonec nejvýše Jaroslav Kochaniček ze Svitav, který o 13 bodů porazil Tomáše Dokoupila.

Kategorie 125 Junior:
Jaroslav Kochaniček kraloval také mezi juniory, kde o bezmála sto bodů porazil druhého Davida Kulhavého. V šampionátu, ve kterém se během sezony představilo 30 jezdců, skončil na třetím místě Miroslav Janáč.

Kategorie Open:
Nejprestižnější třída Open rozdělila své body mezi rovnou sedmdesátku jezdců. Nejlepším se stal Marek Sukup z MX Shop Racing Teamu. Na druhém místě nakonec skončil Jan Tesař, který o pouhých sedm bodů porazil třetího Radima Paličku.

Kategorie Veterán A:
V první a nejpočetnější (52 jezdců) veteránské kategorii byl nejlepší letošní Mistr ČR této třídy Roman Heinrich na motocyklu TM, jenž prakticky bezkonkurenčně ovládl tuto třídu, kde nakonec slavil úspěch o 115 bodů před druhým Radkem Capkou. Třetí Petr Dokoupil ztratil dalších šest bodů.

Kategorie Veterán B:
Pouhých deset bodů naopak rozhodlo o celkovém vítězi druhé veteránské kategorie, kde se nakonec radoval Miroslav Štaud, který porazil Romana Malého. Třetí Miroslav Ilčík již ztrácel na vítěze více jak osmdesát bodů. V sezoně bodovalo 31 jezdců.

Kategorie Veterán C:
Josef Tichý šel v letošní sezoně od samého začátku za jasným vítězstvím. Celkem nastoupil k šestnácti bodovaným rozjížďkám (vynechal poslední podnik v Mohelnici) a všechny je vyhrál. Se ziskem 400 bodů pak byl jednoznačně nejlepším mezi 22 startujícími jezdci. Na druhém místě skončil Libor Klimek, třetí byl Alois Petrovský.