Závody u nás i v zahraničí v období od 11. února do 17. února 2019.

Přebor Severní Moravy 2008

Text a foto: Petr Štola
19.11.2008

Ohlédnutí za naším národním motokrosem pokračuje v severomoravském kraji.

Bohužel se k nám dostaly výsledky pouze kategorií MX2, Open a jezdců bez licencí. Výsledky všech ostatních kategorií, převážně tedy juniorských, tedy prozatím neznáme. Pokud by mezi Vámi byl někdo, kdo by byl ochoten doplnit tuto naší neznámou, rádi uvítáme jeho pomoc na emailu: info@moto-racing.cz.

Závody Přeboru Severní Moravy se letos jely na devět podniků, ve kterých se konaly dvě samostatně bodované rozjížďky, hodnocené standardním motokrosovým bodovacím klíčem. Jezdci kategorií MX2 a Open se postupně představili v Dlouhé Loučce, Karlíně, Přerově, Dubňanech, Vranově, Zašově, Zděchově, Šumperku a Mohelnici. Amatérští závodníci se s kategorií Hobby podívali do Bílovce, Budišova, Zábřehu, Dubňan, Paskova, Slavičína, Nového Jičína a Karlína.

Kategorie Hobby
Celkem 40 amatérských závodníků se představilo v letošní kategorii Hobby. Bohužel s přibývající sezonou se dostavila špatná finanční situace některých z účastníků, či zranění nejen ze závodů, což vedlo k tomu, že v posledních dvou závodech již cílová páska neviděla ani plnou bodovanou dvacítku, když například v posledním závodě sezony jezdilo pouze 11 hobby závodníků. I přes tuto skutečnost proběhl tvrdý boj o celkové vítězství, ze kterého se nakonec radoval Marcel Diblík z SMS motokrosu Opava. Až do posledního závodu sezony se o titul rval jeho střediskový kolega Michal Hříva, který nakonec skončil na druhém místě pouze o 12 bodů. Třetí Pavel Románek již ztratil bezmála sto bodů.

Kategorie MX2
Celkem 34 jezdců se podělilo o letošní body do kategorie MX2, ovšem ani v jednom závodě se nesešla plná bodovaná dvacítka. Jednoznačným králem se stal Marcel Malovaný, který i přes neúčast v Dubňanech získal titul Přeborníka Severní Moravy.  Šestnáct bodů za Malovaným skončil Lukáš Krč, ze Světnického motorsportu. Třetí místo získal díky stabilním výsledkům během celé sezony Aleš Drlík z GT Alarm Motocross Teamu.

Kategorie Open
Nejpočetněji zastoupená třída (49 jezdců na celkových bodech) byla prakticky rozhodnutá díky neúčasti Petra Dokoupila ve všech závodech, již po závodě v Zašově. Celkovým vítězem se stal Petr Šnevajs, který k impozantnímu bodovému skóre v hodnotě 383 bodů došel díky patnácti jízdám s finišem mezi nejlepší trojicí, když čtyři dokonce vyhrál. Druhý Petr Dokoupil na něj i díky neúčasti ve Zděchově a v Šumperku, ztratil rovných 50 bodů (Dokoupil startoval ve 14 rozjížďkách, 9 jich vyhrál, 4 krát byl druhý a jednou třetí!). O třetím místě rozhodl ve svůj prospěch Martin Langer až v posledním závodě sezony, kdy získal o 15 bodů více jak až do té doby třetí Rudolf Lhotský.