KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Předběžné startovní listiny MotoGP 2009

Text: Jiří Mikšík, Foto: Marek Paulíček
Předběžné startovní listiny MotoGP 2009
16.12.2008
 

FIM dnes oficiálně uveřejnila předběžné startovní listiny MotoGP - tedy všech tří tříd - na rok 2009. A z českého pohledu se nic nemění, na startu závodů Grand Prix 2009 budeme mít stabilně dva české jezdce, a sice ve dvěstěpadesátkách, s číslem 17 Karla Abrahama z Brna a s číslem 52 Lukáše Peška z Prahy.A co je hodně zajímavé, žádný z jezdců neponese na kapotáži svého motocyklu startovní číslo \"1\", což historie světových šampionátů také už dlouho nepamatuje..., tedy jestli vůbec?

Předběžná startovní listina třídy do 125 ccm :

  5 ALEXIS MASBOU (FRA LONCIN RACING) LONCIN
  7 DOMINIQUE AEGERTER (SUI AJO INTERWETTEN) DERBI
  8 LORENZO ZANETTI (ITA WWC) APRILIA
11 SANDRO CORTESE (GER AJO INTERWETTEN) DERBI
12 ESTEVE RABAT (SPA BLUSENS APRILIA) APRILIA
16 CAMERON BEAUBIER (USA RED BULL KTM) 125 KTM
17 STEFAN BRADL (GER KIEFER RACING) APRILIA
18 NICOLAS TEROL (SPA JACK & JONES PONS WRB) APRILIA
24 SIMONE CORSI (ITA JACK & JONES PONS WRB) APRILIA
27 STEFANO BIANCO (ITA CBC CORSE) APRILIA
29 ANDREA IANNONE (ITA WWC) APRILIA
30 PERE TUTUSAUS (SPA MATTEONI RACING) APRILIA
32 LORENZO SAVADORI (ITA FONTANA RACING) APRILIA
33 SERGIO GADEA (SPA BANCAJA ASPAR TEAM 125cc) APRILIA
34 RANDY KRUMMENACHER (SUI DEGRAAF GRAND PRIX) APRILIA
38 BRADLEY SMITH (GBR BANCAJA ASPAR TEAM 125cc) APRILIA
44 POL ESPARGARO (SPA DERBI RACING TEAM) DERBI
45 SCOTT REDDING (GBR BLUSENS APRILIA) APRILIA
60 JULIAN SIMON (SPA BANCAJA ASPAR TEAM 125cc) APRILIA
66 MATTHEW HOYLE (GBR MAXTRA TEAM) MAXTRA
71 TOMOYOSHI KOYAMA (JPN LONCIN RACING) LONCIN
72 MARCO RAVAIOLI (ITA CBC CORSE) APRILIA
73 TAKAAKI NAKAGAMI (JPN WWC) APRILIA
81 JASPER IWEMA (NED KIEFER RACING) APRILIA
88 MICHAEL RANSEDER (AUT MAXTRA TEAM) MAXTRA
93 MARC MARQUEZ (SPA RED BULL KTM 125) KTM
94 JONAS FOLGER (GER WWC) APRILIA
99 DANNY WEBB (GBR DEGRAAF GRAND PRIX) APRILIA
     TBC                        (DERBI RACING TEAM) DERBI

Předběžná startovní listina třídy do 250 ccm :

  4 HIROSHI AOYAMA (JPN SCOT RACING TEAM 250cc) HONDA
  7 AXEL PONS (SPA PEPE WORLD PONS WRB) APRILIA
  8 BASTIEN CHESAUX (SUI RACING TEAM GERMANY) HONDA
  9 TONI WIRSING (GER RACING TEAM GERMANY) HONDA
10 IMRE TOTH (HUN TEAM TOTH APRILIA) APRILIA
12 THOMAS LUTHI (SUI EMMI - CAFFE LATTE) APRILIA
14 RATTHAPARK WILAIROT (THA THAI HONDA PTT SAG) HONDA
15 ROBERTO LOCATELLI (ITA METIS GILERA) GILERA
16 JULES CLUZEL (FRA MATTEONI RACING) APRILIA
17 KAREL ABRAHAM (CZE CARDION AB MOTORACING) APRILIA
19 ALVARO BAUTISTA (SPA MAPFRE ASPAR TEAM 250cc) APRILIA
21 HECTOR BARBERA (SPA PEPE WORLD PONS WRB) APRILIA
25 ALEX BALDOLINI (ITA WTR SAN MARINO TEAM) APRILIA
28 GABOR TALMACSI (HUN BALATON RACING TEAM 250cc) APRILIA
35 RAFFAELE DE ROSA (ITA SCOT RACING TEAM 250cc) HONDA
41 ALEIX ESPARGARO (SPA CAMPETELLA RACING) APRILIA
48 SHOYA TOMIZAWA (JPN TEAM CIP) HONDA
51 STEVIE BONSEY (USA APRILIA MADRID) APRILIA
52 LUKÁŠ PEŠEK (CZE AUTO KELLY - CP) APRILIA
58 MARCO SIMONCELLI (ITA METIS GILERA) GILERA
63 MIKE DI MEGLIO (FRA MAPFRE ASPAR TEAM 250cc) APRILIA
75 MATTIA PASINI (ITA TEAM TOTH APRILIA) APRILIA

Předběžná startovní listina třídy MotoGP:

  3 DANI PEDROSA (SPA REPSOL HONDA TEAM) HONDA
  4 ANDREA DOVIZIOSO (ITA REPSOL HONDA TEAM) HONDA
  5 COLIN EDWARDS (USA TECH 3 YAMAHA) YAMAHA
  7 CHRIS VERMEULEN (AUS RIZLA SUZUKI MOTOGP) SUZUKI
14 RANDY DE PUNIET (FRA LCR HONDA MOTOGP) HONDA
15 ALEX DE ANGELIS (RSM SAN CARLO HONDA GRESINI) HONDA
21 JOHN HOPKINS (USA KAWASAKI RACING TEAM) KAWASAKI
24 TONI ELIAS (SPA SAN CARLO HONDA GRESINI) HONDA
27 CASEY STONER (AUS DUCATI MARLBORO TEAM) DUCATI
33 MARCO MELANDRI (ITA KAWASAKI RACING TEAM) KAWASAKI
36 MIKA KALLIO (FIN PRAMAC RACING) DUCATI
46 VALENTINO ROSSI (ITA FIAT YAMAHA TEAM) YAMAHA
52 JAMES TOSELAND (GBR TECH 3 YAMAHA) YAMAHA
59 SETE GIBERNAU (SPA GRUPO FRANCISCO HERNANDO) DUCATI
65 LORIS CAPIROSSI (ITA RIZLA SUZUKI MOTOGP) SUZUKI
69 NICKY HAYDEN (USA DUCATI MARLBORO TEAM) DUCATI
72 YUKI TAKAHASHI (JPN SCOT RACING TEAM MOTOGP) HONDA
88 NICCOLO CANEPA (ITA PRAMAC RACING) DUCATI
99 JORGE LORENZO (SPA FIAT YAMAHA TEAM) YAMAHA


Další články sekce