Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

Red Bull Cup 1. závod

Red Bull Cup  1. závod
16.08.2008

V prvním brněnském závodě red Bull MotoGP Rookies Cupu zvítězil Mathew Scholtz, Kuba Kornfeil skončil desátý.

Mathew Scholtz z Jihoafrické republiky vyhrál první brněnský závod Red Bull MotoGP Rookies Cupu. Po třinácti kolech zvítězil o 1,158 sekundy před druhým Sturlou Fagerhaugem z Norska. Třetí projel cílem Brit Matthew Hoyle, který na vítěze ztratil 1,826 sekundy.

Náš Jakub Kornfeil dokončil tento závod na 10. pozici, na které ztratil 54 sekund. Kuba po čtyřech kolech bojoval nejen se soupeři a špatnými povětrnostními podmínkami, ale i s teplotou motocyklu KTM, která nedosáhla výše jak na 82 stupňů Celsia. V celkové klasifikaci, ve které i nadále vede Američan J. D. Beach, bohužel náš jezdec vypadl z elitní desítky, která se kvalifikuje na závěrečný podnik do Valencie, kde se utká proti elitní desítce americké části této série mladých jezdců. Na třináctém místě nyní chybí Kubovi k desítce pouhé 3 body a tak věřme, že v zítřejším druhém závodě se našemu jezdci bude dařit lépe, a že postup do španělského finále vybojuje.