Závody u nás i v zahraničí v období od 15. dubna do 22. dubna 2019.

Red Bull MotoGP Rookies Cup Estoril (2)

Text: Petr Štola, foto: Red Bull / Gepa
Red Bull MotoGP Rookies Cup  Estoril (2)
12.04.2008

Japonec Daijiro Hiuro zvítězil v dnešním závodě poháru Red Bull, náš Jakub Kornfeil na body nedosáhl.

Souboj až na cílovou čáru, kde první tři jezdce dělilo pouhých 0,052 sekundy. Tak takový byl třetí závod letošního Red Bull MotoGP Rookies Cupu, který dnes odpoledne na okruhu Estoril vyhrál Japonec Daijiro Hiuro. Na druhém místě skončil se ztrátou pouhých 0,031 sekundy Američan John Dean Beach. Ze třetí pozice mohl být spokojen Nor Sturla Fagerhaug, jenž na vítěze ztratil dalších 0,021 sekundy.

Náš Jakub Kornfeil závod dobře začal, po prvním kole postoupil na 12. místo a v průběhu druhého kola přidal další dvě pozice. Bohužel pak přišel v zápalu boje pád. Jakub motocykl KTM sice ještě dostal do pohybu a znova bojoval, v polovině závodu však po dalším kontaktu vyjel do štěrku. I tentokrát se vrátil do závodu, v němž nakonec skončil na 19. místě.

„Smůla, smůla, smůla,“ tak odpovídá otec Jakuba pan Marek Kornfeil na dotaz o zhodnocení portugalského víkendu. „Před závodem jsme si řekli, že musíme vše soustředit na start a první kolo. To se také povedlo. Po průjezdu cílem prvního kola Kuba postoupil o tři pozice na dvanácté místo. Ve druhém kole předjel další dva kluky, pak ovšem došlo ke kontaktu s jezdcem startujícím na divokou kartu a Kuba to neustál. Motorku nastartoval a v závodě pokračoval. Stačil ještě dojel Maďara Sebestyena, ale zase do sebe šťouchli a Kuba vyjel ven z dráhy. Nedá se nic dělat, právě tohle jsou závody. Každopádně vývoj je znát, oproti testům, které tady proběhly před měsícem, Kuba porychlil o 1,5 vteřiny, takže z tohoto hlediska jsme spokojení. Nyní nás čeká závod Alpe Adria v Rijece a pak opět Red Bul Cup, který se tentokrát jede ve francouzském Le Mans.“

V celkové klasifikaci vede po třech závodech Španěl Luis Salom (63 bodů), druhý je Američan J.D. Beach (60) a třetí Japonec Hiuro (47), náš Jakub Kornfeil (15) dnes nebodoval a v celkovém pořadí je nyní na 9. místě.