Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Road Racing European Championship 2008

18.06.2008

14. června 2008 se konalo ve španělském Jerezu setkání zástupců společnosti Dorna, představitelů okruhu Albacete a národního motocyklového svazu Španělska. Toto setkání přijalo důležité změny v novém schématu Mistrovství Evropy 2008.

Projekt zcela nového schéma evropského šampionátu byl definitivně potvrzen. Novou podobu evropského mistrovství zaznamenají třídy 125GP, Supersport a Superstock 1000. Důležité však je, že došlo ke změně věkové hranice jezdců, jenž se závěrečného finále mohou zúčastnit. Zatímco pro třídu GP 125cc byla stanovena jako definitivní věková hranici dosažení maximálně 25 let, pro obě čtyřtaktní kategorie byla tato věková hranice zcela zrušená (původně byla stanovená na 20 let pro SSP a 23 let pro STK 1000). Jako důvod bylo představiteli setkání uvedena nemožnost přesného ověření věku jednotlivých jezdců z národních šampionátů.

Toto rozhodnutí by mělo zajistit při finále Mistrovství Evropy v Albacete (12. října 2008) účast opravdu jen těch nejlepších jezdců. A kteří to budou?

Tohoto finále se mohou zúčastnit pouze nejlepší jezdci těchto šampionátů: Evropský pohár (dříve známý jako ME), Mistrovství Španělska, Itálie, Francie, Německa a  Nizozemí. Všechny tyto národní série, včetně Evropského poháru, mohou dodat maximálně 5 svých nejlepších jezdců z daných tříd. Po čtyřech jezdcích pak mohou dodat šampionáty Alpe Adria, Východní Evropy a také šampionát Skandinávie. Pokud některý z jezdců, jenž ve jmenovaných sériích skončil mezi první pěticí celkového pořadí, odmítne start v Albacete, může ho patřičný svaz či organizátor šampionátu nahradit jiným jezdcem. Start v Mistrovství Evropy pak bude umožněn i několika jezdcům, jenž dostanou tzv. divokou kartu, tedy věc, kterou známe ze světových šampionátů. Tuto kartu bude udělovat UEM ve spolupráci s národním motocyklovým svazem Španělska.