Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.

Rossi na Valencii nerad vzpomíná

Tisková zpráva Fiat Yamaha Teamu
21.10.2008

Tým Fiat Yamaha cestuje na okruh, na který nemá z posledních let dobré vzpomínky, podaří se jim letos prolomit smůlu?

K tradičnímu finále světového šampionátu MotoGP přijíždí na okruh Ricardo Torma v Cheste u Valencie tým Fiat Yamaha s cílem překonat smůlu z posledních dvou let, kdy díky pádu přišla jeho jednička, Valentino Rossi, o těžce získané pozice. Přestože tentokrát již nemůže Rossi o svou pozici přijít, nerad vzpomíná na rok 2006, kdy díky pádu prohrál souboj o světovou korunu s tehdejším Mistrem světa Nicky Haydenem, ale i na rok 2007, kdy po pádu nastupoval do závodu se zraněnou rukou a i tentokrát ztratil pozici, i když v tomto druhém případě se jednalo o pozici Vicemistra. Špatné vzpomínky má ovšem i Jorge Lorenzo, který na španělské dráze zatím ve své kariéře ještě nikdy nezvítězil.

Valentino Rossi:
„Měl jsem ve Valencii dva špatné roky, rád bych na ně nějakým dobrým výsledkem zapomněl. V roce 2006 jsem havaroval a ztratil světový titul, pak v loni jsem si zranil ruku a přišel o druhé místo v šampionátu. Není to pro nás dobrý okruh, ale s Yamahou jsem tam již dokázal vyhrát během našeho prvního společného roku, takže bych si to chtěl zopakovat tento víkend. Letos to byla fantastická sezona, skvělé bylo vítězství v neděli v Sepangu. Ještě jsem ovšem neskončil, chci za tento fantastický rok nějakou odměnu pro můj tým, pro Yamahu i pro Bridgestone. V neděli chci co nejlepší výsledek, až pak se dáme do velkých oslav.“

Jorge Lorenzo:
„Neděle byla opravdovým zklamáním, ale naštěstí nejsem zraněný a tak se již těším do Valencie. Tohle je můj třetí domácí závod, chci pro své fanoušky ten nejlepší výsledek. Bude to zvláštní závod, je to desáté výročí závodění ve Valencii. Samozřejmě, že mne mrzí, že již nemůžu bojovat o třetí místo v celkovém pořadí, ale ještě stále mohu být nováčkem roku a to je věc, kterou bych chtěl dosáhnout. Nemám na Valencii nejlepší vzpomínky. Nikdy jsem tam nevyhrál, ačkoliv v roce 2005 jsem tam byl druhý. Skvělé vzpomínky mám také na rok 2006, kdy jsem tam vyhrál titul ve dvěstěpadesátkách. Tohle bude náš poslední závod s Michelinem, pro který jsem vyhrál i můj první závod v MotoGP. Víc než kdykoliv jindy bych chtěl pro ně dosáhnout na skvělý výsledek, jako odměnu pro mého technika přes pneumatiky Pierra, pak také pro Jeana Phillipe Webera, ale samozřejmě také pro můj tým.“