Závody u nás i v zahraničí v období od 20. listopadu do 31. prosince.

Rozpačité představení jezdců Yamahy

Tisková zpráva Yamaha Racing
02.03.2008

Sice s pódiem, ale jinak bez výraznějšího prosazení odjíždí jezdci továrny Yamaha z australského Phillip Islandu.

Radost z pódia v prvním a smutek z pádu ve druhém závodě. Taková je bilance továrního jezdce Yamahy Troye Corsera, kterého týmový kolega Noriyuki Haga oslavil své dnešní 33. narozeniny 8. a 7. místem. David Checa, z týmu Yamaha GMT94, první závod vzdal pro zranění levé nohy, v tom druhém si pak dojel pro 4 body za 12. místo. Jeho týmový kolega Sebastien Gimbert dojel v prvním závodě jen těsně za bodovanou pozici, ve druhém pak dojel pouhých 0,040 sekundy za svým týmovým kolegou. Shinichi Nakatomi z Teamu YZF Yamaha skóroval v obou závodech, ve kterých vždy dojel na 15. místě.

Troy Corser (2. místo a DNF)

“V prvním závodě jsem měl několik problémů, ale nikdy jsem nezpanikařil, když jsem byl do zatáčky dlouhý. Motorka nebyla perfektní, hodně to klouzalo. Jel jsem tak rychle, jak jsem mohl. Do druhého závodu jsme to změnili a bylo to hned lepší. Pódium v prvním závodě nebylo také špatné. Při startu do druhého závodu to rozhodně dost dlouho přidrželi. Bylo to, jako kdyby to světlo nechtělo zhasnout a pak to bliklo. Dlouho jsme čekali a já se pohnul. Věděl jsem to a tak jsem znovu zastavil. V každém případě jsem měl pro motocykl více důvěry. Každopádně si myslím, že ve druhé zatáčce byl nějaký olej,  vypadalo to totiž, jako kdyby mi podklouzlo přední kolo na oleji. I tak jsme se tento víkend dozvěděli mnoho věcí. Myslím si, že ve druhém závodě bych dojel druhý, možná bych mohl vyzvat i Troye Baylisse.“

Noriyuki Haga (8. a 7. místo)

“Můj tělesný stav byl dnes dobrý, protože jsem prošel v Clinica Mobile dobrou terapii, takže jim za to děkuji. Celý víkend byl o nedostatku přilnavosti. Vypadá to, jako kdyby první dva letošní závody byly pro mě pouze tréninkem. Neměl jsem šanci dosáhnout na lepší výkon, takže to vypadá, že náš start do sezóny bude až v Evropě.“

Shinichi Nakatomi (15. a 15. místo)

“Lepší pocit z pneumatiky jsem měl v prvním závodě, ve druhém už tolik ne. V obou závodech jsem získal body, což je dobrá odměna pro tým, který tvrdě pracoval.“