Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.

Sdružený krajský přebor 2008

10.11.2008

Po představení výsledků ze sezony krajského přeboru oblasti Praha, se dnes podívejme na střední Čechy a přesněji pak na sdružený krajský přebor SMS Nepomuk, Benátky nad Jizerou a Chomutova.

Sdružený krajský přebor SMS Nepomuku, Benátek nad Jizerou a Chomutova, se v roce 2008 konal na 12 závodů. Během sezony se závodníci s licencí i amatéři v Buell Cupu, jak se tento šampionát nazýval, sešly dvakrát v Sedlčanech a Chomutově, po jedné zastávce měli na motokrosových tratích v Kříši, Havráni, Zálanech, Horešovském Týně, Vysoké Peci, Poříčí, Stříbře a Lokti. Na rozdíl od minule představené Prahy, však všechny kubatury v Buell Cupu nestartovaly na všech podnicích.

Kubatura 50 ccm
Nejmladším účastníkem letošního Buel Cupu 50 ccm byl teprve pětiletý Milan Vít z Chrástu, nejstarším pak devítiletý Marek Rathouský z Prahy. O korunu nejlepšího si to ovšem celou sezonu dávaly René Hadari a Michal Hamouz. Díky skvělému závěru sezony se celkovým vítězem nakonec stal osmiletý Hadari, který stejně starého Hamouze porazil o pouhých šest bodů. Výborný souboj byl i o třetí místo. V něm nakonec pouze zásluhou dvou vítězství, tedy lepších jednotlivých výsledků, zvítězil Honza Klimo, který měl jinak shodně bodů jako nakonec čtvrtý Petr Polák. Do této třídy postupně zasáhlo 19 chlapců, škoda jen, že poslední dva podniky se již netěšily velkému jezdeckému zájmu, když na poslední závod do Lokte dorazilo pouhých pět borců.

Kubatura 65 ccm
Celkem 25 chlapců ve věku osm až dvanáct let bojovalo o celkové prvenství. To pro sebe nakonec rozhodl Zbyněk Kobián, který získal o 12 bodů více než stejně starý, tedy jedenáctiletý Pavel Polák. Nejvíce vítězství v jednotlivých rozjížďkách ovšem získal v letošní sezoně Jakub Terešák, ale neúčast v prvním závodě sezony, který se jel v květnu na trati u Poříčí nad Sázavou a menší zaváhání v posledním závodě v Lokti, ho odsoudilo na třetí místo celkového pořadí.

Kubatura 80 ccm (150 4T)
Celkovým vítězem osmdesátek se stal patnáctiletý Jiří Vašíček, který se ubránil mocně finišujícímu, čtrnáctiletému Vítu Nejedlému, jenž v posledních šesti rozjížďkách zaznamenal pět vítězství. Mezi mladšími jezdci, kde startovali desetiletí, až dvanáctiletí chlapci, si vítězství připsal Michal Maršál, který o jediný bod porazil Jiřího Vozábla, jenž tak doplatil na svou neúčast uprostřed sezony v Chomutově a Sedlčanech. Starší žáky, tedy chlapce třináctileté až patnáctileté, vyhrál již vzpomínaný celkový vítěz Jiří Vašíček. Do tohoto seriálu zasáhlo celkem 45 mladších a starších chlapců.

Kubatura 125 ccm
Celkem 84 jezdců bodovalo do šampionátu třídy 125 ccm (250 4T). I přes neúčast ve dvou podnicích (oba Sedlčanské závody) se z celkového prvenství radoval člen SMS Chomutov a Motokrosového klubu Havráň, dvacetiletý Petr Kolenčík na Suzuki. Na druhé pozici absolutního pořadí skončil jezdec Yoko CZ Racing Teamu David Soldát, který se čtyřtaktní Hondou 250 získal o 13 bodů méně. V seriálu, jehož startovní listina byla často naplněná jmény známými i z Mezinárodního Mistrovství ČR třídy MX2, skončil na třetím místě Michal Bárta jezdící na Suzuki Gold Fren Teamu Semčice. Petr Kolenčík se stal i vítězem klasifikace SMS Chomutov, u Benáteckých se radoval Michal Bárta, z Nepomuckých měl nakonec nejlepší skóre Petr Bulík.

Kubatura Open
104 jezdců se představilo v elitní kategorii Open, kde během sezony také řádilo mnoho jezdců ze stejné kategorie republikového šampionátu Auto Iveco MČR. Z vítězství v absolutním pořadí i klasifikace SMS Benátky nad Jizerou, se radoval Lukáš Houdek. Druhé místo absolutně a první v SMS Nepomuk, připadlo Petru Masaříkovi. Třetí v absolutním pořadí skončil Lukáš Mohaupt. Šampionát SMS Chomutova pak vyhrál Pavel Kozák, jenž se v absolutním pořadí umístil na sedmém místě.

Kubatura Veterán (40 a 50 let)
Mezi 79 jezdci třídy Veterán, tradičně rozdělené do kategorií do a nad 50 let, triumfoval Jaroslav Potůček, jenž se stal i vítězem starší kategorie třídy veterán. Až neúčast v posledním podniku sezony rozhodla o druhém místě, kde nakonec skončil Miroslav Nejedlý. Prakticky v celé sezoně třetí byl Petr Kozák, který tuto pozici i udržel až do samého finiše šampionátu. Nejlepším z kategorie do 50 let, byl celkově pátý Roman Malý.