Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Šest desetin od pódia

23.07.2008

Motocyklový závodník Ondřej ježek dokončil brněnský závod Mistrovství Evropy Superstock 600 na sedmém místě, ovšem pouze 0,6 sekundy od třetí pozice.

S taktickou variantou nenastoupit do volného tréninku a ušetřenou pneumatiku použít do druhé kvalifikace, se v Brně o uplynulém víkendu představil mladý Ondra Ježek. Jezdec z Moravy, který na svém motocyklu vozí nejen své číslo 69, ale i číslo 6, jenž připomíná slavného Noricka Abeho, se před domácím publikem srdnatě pustil do nabité třídy evropských šestistovek, kde od první kvalifikace patřil mezi nejlepší desítku, což potvrdil i v samotném závodě, ve kterém jen díky menšímu výkonu stroje Kawasaki ZX-6R přišel o umístění na cílovém pódium, když za ním zaostal o neuvěřitelných 0,6 sekundy.

Ondřej Ježek (7. místo, +17,454):
„Do závodu jsme provedli ještě drobnou úpravu na podvozku. Po startu jsem se dostal na 4. místo a pronásledoval jsem přede mnou jedoucího Brita Reu. V zatáčkách byl pomalejší, rozhodl jsem se ho předjet a pokusit se o trhák. Výkon mé Kawasaki však byl menší než Yamahy, které se mnou jely ve skupině o 3. místo, a tak jsem se od nich nedokázal odpoutat. Na rovinkách jsem na ně hodně ztrácel a nedařilo se mi jich udržet ani „z větru“. Jsem trochu zklamaný, stupně vítězů na domácí trati dnes byly opravdu blízko. Chtěl bych poděkovat všem, kteří vážili do Brna cestu a na trati mi drželi palce. Díky patří i celému týmu Gold Fren Team Erinac, který celý víkend odváděl skvělou práci.“