Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.

Skvělá bilance Anthony Westa

04.03.2009

Pět startů v závodech Mistrovství světa Supersport a čtyři pódia, skvělá bilance Australana Westa.

Australský jezdec Anthony West má po nedělním závodě v Austrálii na svém kontě teprve pět závodů v Mistrovství světa Supersport, nicméně s vynikající bilancí čtyř pódiových výsledků.

První start Australana v elitní šestistovkové sérii přišel již v roce 2004, kdy s divokou kartou nastoupil za tým Italia Megabike k závodu na kultovním britském okruhu Brands Hatch. S jedním z nejnáročnějších okruhů Evropy se West skvěle popasoval a poté, co získal skalp například Lorenza Lanziho s tovární Ducati, či Němce Neukirchnera a Francouze Lagriveho, dokončil závod na výborném devátém místě. Málokdo mohl tušit, že pro tehdejšího jezdce týmu Abruzzo Racing (GP250) to byl jediný závod supersportů, který pro něj neznamenal zisk pódiového výsledku.

Westův návrat do světového supersportového šampionátu přišel v roce 2007, kdy opustil Team Sicilia, za který v tom roce nastupoval do Grand Prix 250. V supersportech se West upsal továrně Yamaha, kde nahradil ve Valencii zranivšího Kevina Curtaina. Hned premiéra s tovární YZF R6 vyšla Australanu skvěle, na superrychlém okruhu Monza si dojel pro třetí místo. Následovala deštivá zastávka v britském Silverstone. a ta snad ani nemohlo dopadnou jinak, než zcela přesvědčujícím vítězstvím. Aby se neříkalo, že West dokáže vyhrávat jen na vodě, zopakoval si jezdec z Maryborough vítězství v dalším závodě, který proběhl na tehdy čerstvě přestavěném Misanu a samozřejmě za sucha. Anthony West po třech vynikajících výsledcích s Yamahou odešel do MotoGP, to je ale již jiný příběh.

Návrat do WSS West minulý týden oslavil po svém – bednou na domácím Phillip Islandu. Pouhých 0,153 sekundy dělilo Westa od vítězství, ale i třetí místo před domácím publikem je skvělý vstup do sezony, která snad bude pro sympatického Australana znamenat první kompletní supersportový ročník.

„Jsem s dnešní třetí pozicí opravdu šťastný,“ říkal West po svém pódiovém výsledku v Austrálii. „Startoval jsem z dvanáctého místa a měl jsem dobrý start, ale trošku jsem se popasoval s Garry McCoyem a to mě posunulo zpět na 14. místo. Věděl jsem, že musím bojovat, abych se dostal opět dopředu. Motorka pracovala skvěle a já se v devatenáctém kole dostal do vedení. Byla to dobrá bitva s Hondami od Ten Kate, které byly trochu rychlejší na rovince. Jsem ovšem s dnešním výsledkem spokojený a děkuji za něj týmu, který celý víkend velmi dobře pracoval.“