Závody u nás i v zahraničí v období od 25. března do 31. března 2019.

Spláchnuté body

Text: Michal Drobný
20.04.2009

Michal Drobný letos startuje v italském mezinárodním šampionátu třídy Superstock 1000 a ten měl o víkendu první kolo na okruhu Misano. V článku naleznete Božovu reportáž ze svého prvního vystoupení v jedné z nejprestižnějších národních sérií Evropy.

Dlouhá zima zaplněná přípravou jak fyzickou tak psychickou skončila.

První závodní víkend Italského mistrovství na okruhu Misano  je na spadnutí. Nový závodníci, nové prostřed, nové vše. Přípravou na samotné závod mi bylo volné víkendové trénování s agenturou Actionbike, kde jsme se zaměřili na optimální naladění motorky, dále také na vhodný výběr pneumatik. Se samotným nastavením a s dosahovanými časy jsem byl spokojen i když ve skrytu duše jsem věděl, že pokud budu chtít uspět budu muset ještě zapracovat jak na sobě, tak na motorce.

Den „D“. Po třech dnech odpočinku nastává tolik očekávané seznámení s pro mě neznámým prostředím. Lehká nervozita na mě dopadla po shlédnutí startovní listiny na které figurovalo 18 jmen ze světových stocků. Po správách z Čech, které se motaly hlavně o vedrech, které u nás panují, jsem byl zklamaný z počasí, které bylo zde. Silný vítr, zamračeno a zima. Čtvrtek byl ve znamení volných tréninků, na které jsem  po loňském sezoně ve Světovém pohárů stocků nebyl zvyklí. Ovšem díky naježděným kilometrům jsem se začínal na motorce cítit velice dobře.

Soupeření s časem již začíná v pátek, kdy jsou dva volné měřené tréninky.

Nastupoval jsem do nich s dobrým pocitem a s šancí na úspěch. Výsledná 15 pozice pro mě byla velkým příslibem do kvalifikace.

Sobotním ránem už mě provázela lehká  žaludeční nevolnost z důvodu menší nervozity nad první letošní kvalifikací. S průběhem kvalifikace jsem byl spokojen. Zhruba 15 minut před koncem jsem zajel do boxu pro nové pneu.

V hlavě se mi motala myšlenka nad časem pod 1.41.00. Po výjezdu jsem okamžitě chytl dobré tempo a hned první ostré kolo bylo 1.40.99. Dále jsem se dokázal zlepšit na výsledný čas 1.40.70. Což znamenalo 16. místo a ztráta na top 10 byla pouhé 0.3s a na prvního 1.7s.

Druhá kvalifikační část byla ovšem katastrofa. Z důvodu přemotivování jsem nebyl schopen čas zlepšit, což mělo za příčinu propad na 20. místo, ztráta na top ten 0.5s a na nejrychlejšího 2s. S kvalifikací jsem spokojen nebyl i když celkový počet jezdců byl 39.

Neděle byla ve znamení vody. Ranní mokrý warm up byl pro mě především krokem do neznáma, protože jsem zde nikdy na vodě nejel. Proto bylo pro mě 13. místo velkou šancí na úspěch v samotném závodě. Ale……..

Závod Supersportu vše zhatil. V prvním kole padá Michele Pirro ovšem zvedá bajk a ujíždí ještě 2 kola než zjistí, že mu teče olej z motoru. Výsledek? Olej + voda = zrušení závodu Superstock a Superbike a přesunutí  na náhradní termín.

Z Misana odjíždím i přes fakt, že se závod nejel, spokojený. Dosažené časy, perfektně fungující technika, práce mechaniků a přítomnost táty, jsou příslibem dobrých výsledků v dalších závodech. Děkuji Všem co mi pomáhají.