Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Starcross Mantova 2009 (sobota)

08.02.2009

Tréninky a kvalifikačními závody začal první z velkých motokrosů této sezony. Na startu byla také trojice českých jezdců.

Samotné kvalifikační závody ovládli jezdci továrna KTM. Ve třídě MX1 byl nejlepší Němec Max Nagl, který odsunul na druhé místo nováčka u Honda Kevina Strijbose a na třetí svého továrního kolegu, nicméně soupeře z týmu KTM Silver Action Jonathana Barragana.

I kvalifikační závod třídy MX2 vyhrál tovární jezdec KTM, kterým byl nováček v dresu Red Bull KTM Factory Shaun Simpson. Ten na druhou pozici odsunul svého týmového kolegu Rui Goncalvese a na třetí u nás dobře známého Marcuse Schiffera.

V Mantově se představuje také trojice našich jezdců. Ve třídě MX1 to je Michal Kadleček a Martin Michek. Oba startují na modrých motocyklech TM 450. Lépe v kvalifikačním závodě skončil Kadleček, který dojel na 18. pozici, když Michek skončil třicátý. Ovšem v dopoledním tréninku bylo pořadí opačné, Michek s tovární TM totiž trénoval 14. časem, zatímco Kadleček na továrnou připravovaném stroji, nicméně v soukromých rukou, skončil trénink na 21. pozici.

Ve třídě MX2 je v Itálii Petr Smitka (na fotografii zhruba uprostřed se startovním číslem 43), jezdec týmu KTM Sarholz, tedy týmový kolega třetího Schiffera. Petr nejprve v dopoledním tréninku zajel výborný 12. čas, v odpoledním kvalifikačním závodě poté přidal 15. pozici.

Hlavní závody, tedy tři soutěžní jízdy i excelentní utkání „jeden na jednoho“, jsou na programu dnes.

Kvalifikační závod MX1: 1.  Nagl, 2. Strijbos, 3. Barragan, 4. de Reuver, 5. Desalle, 6. Coppins, 7. Cairoli, 8. de Dijcker, 9. David Philippaerts, 10. Aranda, 11. Ramon, 12. Swanepoel, 13. Bill, 14. Leok, 15. Krestinov, 16. Noble, 17. Martin, 18. Kadleček, 19. Priem, 20. Stevanini, 21. Leonce, 22. Benedini, 23. Malimpensa, 24. Borka, 25. Maggiore, 26. Pagliacci, 27. Ghidinelli, 28. Tavelli, 29. Salvini, 30. Michek, 31. Thain

Kvalifikační závod MX2: 1. Simpson, 2. Goncalves, 3. Schiffer, 4. Frossard, 5. Roczen, 6. Boog, 7. Leuret, 8. Monni, 9. Lupino, 10. van Dueren, 11. Danny Philippaerts, 12. Kojima, 13. Oldekamp, 14. Lombrici, 15. Smitka, 16. Rombaut, 17. Bertuzzo, 18. Triest, 19. Turchet, 20. Karro, 21. Cervellin, 22. Fontanesi, 23. Martin, 24. Martini