Závody u nás i v zahraničí v období od 11. února do 17. února 2019.

Tomáš Holubec veze 13 republikových bodů

Text a foto: Petr Štola
28.05.2008

Tomáš Holubec o víkendu nastoupil na maďarském okruhu Pannoniaring k prvnímu závodu Mistrovství ČR Superstock 600, ve kterém skončil na čtvrtém místě.

Za velmi krásného, sluncem podpořeného víkendu absolvoval Tomáš Holubec svůj druhý závod v Alpe Adria šampionátu, který byl zároveň i úvodním dějstvím českého mistrovství. Po vítězství v první kvalifikaci, která se jela na osychajícím asfaltu, přišla dvacátá pozice v kvalifikaci druhé. V nedělním závodě poté předvedl jezdec z Krkonoš skvělou práci a poté, co předjel mnoho svých soupeřů, se mohl radovat z osmé pozice celkově a čtvrté v Mistrovství ČR.

Tomáš Holubec:

„Na trať jsem vyrazil v pátek a jezdil jsem dvě půlhodinky. Během volných jízd mi nastavoval podvozek Honza Halbich, který mi ještě udělal pár vychytávek na motocyklu. Díky perfektně nastavenému podvozku jsem se mohl soustředit na rychlá kola. Sobotní trénink se jel na polosuché trati a byli jsme rozděleni do dvou skupin kvůli 80 jezdcům na startovní listině. Povedlo se mi zajet perfektní čas a obsadil jsem první místo v druhé skupině. Bohužel přišlo zklamání po druhém tréninku. Nechal jsem se rozhodit a nejel jsem si to svoje. Věděl jsem, že všichni zrychlí, ale nečekal jsem, že se propadnu až na 20.místo, které bylo mojí startovní pozicí. Start se mi docela zdařil, dostal jsem se před několik jezdců a v průjezdu prvním kolem jsem byl na 15.místě. Nic jsem nevzdával a začal jsem tahat. Zajel jsem svoje nejrychlejší kolo s časem 2:00,778 a postupně jsem se dostal až na 8.místo. Z českých jezdců jsem obsadil až 4.místo.“