Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.

Tomáš Holubec získal další pódium

Text a foto: Petr Štola
29.07.2008

Tomáš Holubec absolvoval na okruhu v Mostě závod třídy Superstock 600, který zakončil ziskem třetího místa v hodnocení Mezinárodního Mistrovství ČR.

Tomáš Holubec nastoupil na Autodromu v Mostě k dalšímu závodu šampionátu Alpe Adria, který se tentokrát jel opět i jako Mezinárodní Mistrovství ČR. Ve třídě Superstock 600 si Tom vybojoval start ze druhé řady. V nedělním odpoledni pak absolvoval náročný závod, který si výletem do štěrkové zóny ještě více ztížil. Situaci ovšem zvládl a v cíli se mohl radovat z dalšího pódiového výsledku, když v hodnocení MČR dojel na třetím místě.

Tomáš Holubec:
„Je za mnou další závodní víkend. Vše začalo v pátek volnými tréninky. Motorka fungovala perfektně, jen jsme nastavovali podvozek. Během volných tréninků jsem najezdil 32 kol a byl jsem připraven na sobotní kvalifikaci. V měřených trénincích jsem dokázal zajet čas, který stačil na páté místo startovního roštu. Do warm-upu jsme ještě s Honzem Halbichem ztvrdili zadní péro, aby se motocykl zklidnil, a toto nastavení jsem nechal do závodu. Start se mi povedl. Před první zatáčkou jsem byl na druhém místě, ale moc prudce jsem šáhl po přední brzdě a motocykl se mi postavil na přední kolo. Polevil jsem páčku, ale potom už jsem nedokázal dobrzdit do první šikany a tak mi nezbylo nic jiného než projet kačírkem. Na trať jsem se vrátil asi na 12. pozici. Následovala stíhací jízda, která se zdařila a nakonec jsem cílem projel jako čtvrtý a z české účasti třetí. Bohužel nestačilo to na Radka Rouse a Vaška Bittmana, kteří jeli opravdu ve velkém tempu! Děkuji za podporu všem fanouškům a lidem, kteří mi pomáhají!“