Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Tourist Trophy - závod superbiků a první závod sidecarů

Text: Jiří Mikšík, Foto: TT
02.06.2008

Na ostrově Isle of Man se o víkendu jely první letošní závody klasické Tourist Trophy a byly to kubatury superbiků a sidecarů. A favoritům se moc nedařilo.

V loňském roce byl Cameron Donald - na titulním snínku - na Tourist Trophy jen divákem. Pro letošek chtěl skončit aspoň v jednom závodě do třetího místa. Faktem je, že mu k úspěchu pomohly defekty motocyklů jeho největších soupeřů, kteří v tu dobu byli před ním. Týkalo se to druhého v průběžném pořadí Johna McGuinesse a vedoucího jezdce Guy Martina. Ovšem, že to nebylo darované vítězství, dokazuje jeho celkový průměr po 6 absolvovaných kolech - 129,256 mil/hod, což byl nový traťový rekord TT zajetý tímto motocyklistou z Melbourne. "Je to překrásný pocit, vyhrát na Tourist Trophy. Ale potřebuji ještě čas, abych to pochopil", říkal jezdec Suzuki. Dokonalý triumf týmu Relentless-TAS-Suzuki potvrdil druhým místem Novozélanďan Bruce Anstey, a i na třetím místě skončil jezdec na motocyklu Suzuki, Ir Adrian Archibald.

Průběh závodu:

Pořadí po 1. kole: 1. Guy Martin, 2. John McGuinness, 3. Cameron Donald, 4. Bruce Anstey, 5. Ian Hutchinson, 6. Ryan Farquhar

Pořadí po 2. kole: 1. Guy Martin, 2. Cameron Donald, 3. Bruce Anstey, 4. Ryan Farquhar, 5. Ian Hutchinson, 6. Connor Cummins

Pořadí po 3. kole: 1. Guy Martin (na snímku - musel ve 4. kole vzdát kvůli technice), 2. Cameron Donald, 3. Bruce Anstey, 4. Adrian Archibald, 5. Connor Cummins, 6. Ryan Farquhar

Pořadí po 4. kole: 1. Cameron Donald, 2. Bruce Anstey, 3. Adrian Archibald, 4. Gary Johnson, 5. Ryan Farquhar, 6. Ian Lougher

Pořadí po 6. kole: 1. Cameron Donald, 2. Bruce Anstey, 3. Adrian Archibald, 4. Gary Johnson, 5. Ian Lougher, 6. Ryan Farquhar