Závody u nás i v zahraničí v období od 11. listopadu do 17. listopadu 2019.

Tourist Trophy - závod superstocků a první závod supersportů

Text: Jiří Mikšík, Foto: TT
02.06.2008

I druhý den závodů na Isle of Man dominovali v kategoriích sólo jezdci na motocyklech Suzuki z týmu Relentless. A tak to se nechal slavit po svém vítězství ve třídě supersportů Bruce Anstey z tohoto týmu.

A letošní ročník má už dvojnásobného vítěze, po vítězství v superbicích vyhrál Australan Cameron Donald i závod superstocků. Tentokráte ovšem stylem start - cíl. "Motocykl fungoval i dnes výborně. V sobotu jsem měl štěstí, že favorité měli smůlu. Dnes jsem je ale porazil na trati", byl velmi spokojený australský jezdec Suzuki.
Spokojen byl po závodě superstocků ale i 13-ti násobný vítěz TT John McGuiness: "Motocykl byl výborný, jezdec ale nebyl dost rychlý".

Naopak zklamání se dalo vyčíst z třetího muže v cíli, Guye Martina. "Nemohu být spokojený, chtěl jsem tento závod vyhrát. Asi jsem dnes málo riskoval".
Průběh závodu:

Pořadí po 1. kole: 1. Cameron Donald, 2. John McGuinness, 3. Ryan Farquhar, 4. Conor Cummins, 5. Gary Johnson, 6. Guy Martin

Pořadí po 2. kole: 1. Cameron Donald, 2. John McGuinness, 3. Guy Martin, 4. Conor Cummins, 5. Ryan Farquhar, 6. Daniel Stewart

Pořadí po 3. kole: 1. Cameron Donald, 2. John McGuinness, 3. Guy Martin, 4. Ryan Farquhar, 5. Conor Cummins, 6. Adrian Archibald

Pořadí po 4. kole: 1. Cameron Donald, 2. John McGuinness, 3. Guy Martin, 4. Ryan Farquhar, 5: Conor Cummins, 6. Adrian Archibald

6. Adrian Archibald (IRL), Suzuki

Ačkoliv musel závod superstocků vzdát pro nachlazení, o několik hodin později vyhrál závod supersportů. Kdo? Novozélanďan Bruce Anstey se stal už posedmé vítězem závodu na Tourist Trophy.

S přibývajícími minutami jel Steve Plater, který vloni slavil na TT svou premiéru, stále lépe a lépe a nakonec z toho bylo na konci skvělé druhé místo. "Čím déle závod trval, tim jsem stále nacházel lepší a lepšící se rytmus jízdy. Snad mně to půjde ve středu ve druhém závodě supersportů, nebo v sobotu při závodě Senior ještě lépe...".

Třetí místo v cíli patřilo Johnu McGuinessovi, který se tím už po 27. postavil při TT na stupně vítězů. "Co chcete slyšet, dnešní den s jedním druhým a jedním třetím místem je určitě v pořádku."

Pořadí po 1. kole: 1. Bruce Anstey, 2. Keith Amor, 3. John McGuinness, 4. Ryan Farquhar, 5. Ian Hutchinson, 6. Ian Lougher

Pořadí po 2. kole: 1. Bruce Anstey, 2. John McGuinness, 3. Keith Amor, 4. Ryan Farquhar, 5. Steve Plater, 6. Ian Lougher

Pořadí po 3. kole: 1. Bruce Anstey, 2. John McGuinness, 3. Keith Amor, 4. Steve Plater, 5. Ryan Farquhar, 6. Ian Lougher

Pořadí po 4. kole: 1. Bruce Anstey, 2. Steve Plater, 3. John McGuinness, 4. Keith Amor, 5. Ryan Farquhar, 6. Ian Lougher