Závody u nás i v zahraničí v období od 11. března do 17. března 2019.

Ve Francii excelentní Max Nagl

11.06.2009

Tovární jezdec rakouské KTM Max Nagl získal ve francouzském Ernee své druhé vítězství v závodě MX1 Grand Prix.

Excelentním způsobem vyhrál německý jezdec Max Nagl prozatím poslední letošní Grand Prix v elitní motokrosové třídě MX1, kterou byla Grand Prix Francie. Náročné podmínky, kdy se po dešti vystřídal mokrý povrch s pomalu osychající dráhou, vyhovoval Naglovi natolik, že rozdíl v cíli jednotlivých rozjížděk, které Nagl vždy vyhrál, byl 16 sekund v první a 12 ve druhé, když zvolnil poté, co jeho náskok dosáhl bezmála půlminuty. Tento výsledek posunul továrního jezdce KTM na celkové 3. místo v průběžném hodnocení letošního šampionátu.

Max Nagl:
„Mám takovéto podmínky hodně moc rád – když prší a pak to osychá. Tohle je mé druhé vítězství v GP a navíc jsem na 3. místě v šampionátu, jsem šťastný. Je to už dlouho od mého prvního vítězství ve Faenze 2008, a tak tohle bylo hodně příjemné. Od začátku se mi tahle trať líbila. Není tady tolik stop pro průjezd, je to hodně silové a to mi vyhovuje. Po kvalifikaci jsem očekával trochu více od Desalleho, ale dnes jsem prostě jezdil rychle já. V první rozjížďce jsem měl trochu problémy, hlavně s mými brýlemi, ale druhá už proběhla relativně snadno. Vždy byla dost velká díra mezi mnou a chlapcem, který přijel na druhém místě.“