KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. března do 24. března 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Víkend v ploché dráze (26.kt)

Zdroj: speedway.org, foto: Petr Štola
Víkend v ploché dráze (26.kt)
30.06.2009
 

Nejen Grand Prix Velké Británie v Cardiffu, ale i například kvalifikační kola o SGP 2010 byla pro fanoušky ploché dráhy zajímavým tahákem, na který se musela soustředit jejich mysl.

Speedway Grand Prix Velké Británie – Cardiff
Vedle dalšího vítězství Jasona Crumpa, který tak potvrdil svou formu a především si dále zvýšil již tak solidní náskok, zaujala boxerská vložka, ke které se již po páté rozjížďce postavili „vykrvenej“ Rus Emil Sajfutdinov a neméně „napěněnej“ domácí Scott Nicholls.

Speedway Grand Prix Velké Británie – Cardiff
  1.- Jason Crump, AUS (3,3,3,3,3) 15 + 3 v sem.  + 6 ve finále
  2.- Fredrik Lindgren, SWE (1,3,3,2,1) 10 + 2 v sem.  + 4 ve finále
  3.- Hans Andersen, DEN (3,3,3,1,1) 11 + 2 v sem.  + 2 ve finále
  4.- Greg Hancock, USA (2,2,2,2,3) 11 + 3 v sem.  + 0 ve finále
  5.- Tomasz Gollob, POL (0,1,2,3,2) 8 + 1 v sem.
  6.- Chris Harris, GBR (2,2,0,2,3) 9 + 0 v sem.
  7.- Nicki Pedersen, DEN (2,2,2,0,2) 8 + 0 v sem.
  8.- Sebastian Ulamek, POL (3,3,1,1,0) 8 + 0 v sem.
  9.- Rune Holta, POL (0,1,3,0,3) 7
10.- Kenneth Bjerre, DEN (3,0,2,0,2) 7
11.- Emil Sajfutdinov, RUS (1,0,1,3,2) 7
12.- Scott Nicholls, GBR (0,1,1,3,1) 6
13.- Andreas Jonsson, ŠWE (2,0,1,2,0) 5
14.- Edward Kennett, GBR (1,2,0,1,0) 4
15.- Leigh Adams, AUS (1,0,0,1,1) 3
16.- Grzegorz Walasek, POL (0,1,0,0,0) 1

Celkové pořadí 2009:
  1.- Jason Crump – 98 bodů
  2.- Emil Sajfutdinov – 67
  3.- Greg Hancock – 59
  4.- Tomasz Gollob – 53
  5.- Nicki Pedersen – 52
  6.- Andreas Jonsson – 51
  7.- Fredrik Lindgren – 49
  8.- Hans Andersen – 38
  9.- Kenneth Bjerre – 38
10.- Sebastian Ulamek – 35
-------------------------------------
21.- Matěj Kůs – 1

Aleš Dryml vyhrál 3. kvalifikaci o SGP 2010
Starší z bratrů Drymlů vyhrál kvalifikační kolo v rakouském St. Johann a společně se svým bratrem Lukášem tak postoupil do semifinálových bojů.

3. kvalifikace SGP 2010 – St. Johann (AUT)
  1.- Aleš Dryml, CZE (3,3,2,3,3) 14 bodů
  2.- Christian Hefenbrock, GER (3,2,3,3,2) 13+3
  3.- Patrick Hougaard, DEN (3,3,3,3,1) 13+2
  4.- Adrian Miedzinski, POL (3,2,3,2,2) 12
  5.- Morten Risager, DEN (1,2,3,1,3) 10
  6.- Leon Madsen, DEN (2,1,2,2,3) 10
  7.- Tobias Kroner, GER (2,3,1,2,1) 9
  8.- James Wright, GBR (2,3,0,1,2) 8
  9.- Manuel Hauzinger, AUT (1,1,2,0,3) 7
10.- Izak Śantej, SLO (1,1,1,2,2) 7
11.- Daniel King, GBR (2,0,1,3,0) 6
12.- Fritz Wallner, AUT (1,0,2,1,1) 5
13.- Manuel Novotny, AUT (0,2,0,0,0) 2
14.- Henk Bos, NED (0,0,0,1,1) 2
15.- Theo Pijper, NED (0,1,1,0,0) 2
16.- Henry van der Steen, NED (0,0,0,0,0) 0

5. kvalifikace SGP 2010 – Gorican (CRH)
Poslední kvalifikační kolo o SGP 2010 se odehrálo v chorvatském Goricanu. Z našich jezdců se ho zúčastnil Adrian Rymel, ovšem jeho 12. místo na postup do dalších bojů bohužel nestačilo.

5. kvalifikace SGP 2010 – Gorican (CRH)
  1. Jurica Pavlic, CRO (3,3,3,3,3) 15 bodů
  2. Piotr Swiderski, POL (1,2,3,3,3) 12
  3. Chris Holder, AUS (2,2,3,2,2) 11+3
  4. Matej Zagar, SLO (2,0,3,3,3) 11+2
  5. Jonas Davidsson, SWE (3,3,2,1,2) 11+1
--------------------------------------------
12. Adrian Rymel, CZE (1,1,2,1,0) 5

Memoriál Jiřího Hurycha – Chabařovice
18. ročník volného závodu se stal kořistí zkušeného Ronny Weise, který dokázal porazit především mladé závodníky z Polska. Z naší dvojice jezdců se lépe dařilo Janu Holubovi, který odjížděl se šestým místem.
V závodě Mistrovství ČR do 125cc zvítězil Jaroslav Hladký, který se letos radoval potřetí v řadě a je tak stále na čele celkové klasifikace šampionátu.

Memoriál Jiřího Hurycha
  1.- Ronny Weis, GER (3,1,3,2,3) 12 + 1. místo ve finále
  2.- Kamil Fleger, POL (3,3,3,3,1) 13 + 2. místo ve finále
  3.- Pawel Paliga, POL (2,3,3,3,2) 13 + 3. místo ve finále
  4.- Dawid Bak, POL (3,3,2,1,3) 12 + 4. místo ve finále
  5.- Jakub Jamrog, POL (2,2,2,3,3) 12
  6.- Jan Holub, CZE (1,3,0,3,3) 10
  7.- Denis Wienke, GER (3,2,1,2,2) 10
  8.- Benjamin Borgers, NED (2,2,3,2,1) 10
  9.- Lukasz Piecha, POL (2,0,2,1,2) 7
10.- Marcel Kalms, GER (0,2,2,1,1) 6
11.- Jeroen van der Veen, NED (1,1,1,0,2) 5
12.- Ondřej Veverka, CZE (0,0,1,2,0) 3
13.- Rafal Malczewski, POL (0,0,-,-,-) 0
14.- Edward Mazur, POL (0,-,0,-,-) 0

2. semifinále MS juniorů – Kumla (SWE)
Bohužel letošní finále Mistrovství světa v ploché dráze juniorů se odehraje bez českého zástupce. Postup Filipa Šitery, který ve švédské Kumle startoval jen jako náhradník, byl jen opravdu velkým snem, který se nakonec nevyplnil, když náš jezdec nedostal příležitost ani k jedné rozjížďce.

2. semifinále MS juniorů – Kumla (SWE)
1. Thomas H. Jonasson, SWE (3 3 3 1 3) 13+3
2. Grzegorz Zengota, POL (2 3 3 2 3) 13+2
3. Przemyslaw Pawlicki, POL (3 3 3 0 3) 12
4. Kenni Larsen, DEN (2 3 2 2 2) 11
5. Ludvig Lindgren, SWE (2 2 0 3 3) 10
--------------------------------------------
Filip Šitera, CZE (náhradník)


Další články sekce