KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Víkend v ploché dráze (27. kt)

Text a foto: Petr Štola
Víkend v ploché dráze (27. kt)
08.07.2008
 

Víkend 27. kalendářního týdne přinesl českým barvám smutek i radost na světových plochodrážních kolbištích.

Grand Prix 2009 bez české účasti

V italském Terenzanu a švédské Motale proběhla semifinálová kola kvalifikace na finálový podnik kvalifikace pro šampionát Grand Prix 2009. Tři čeští plochodrážníci se do této kvalifikace probojovali, nicméně pro všechny znamenala konec nadějí a snů postupu do elitní světové série. Pro to, aby i v roce 2009 měla naše republika svého zástupce v Grand Prix, zbývá již pouze jediná cesta a tou je udržení se Lukáše Drymla ve světové sérii, což bohužel v této fázi soutěže vypadá již jako nesplnitelný cíl.

 

Kvalifikace GP 2009 – 1. semifinále – Terenzano (ITA)

  1.- Lee Richardson, GBR (3,2,3,2,2) 12+3

  2.- Jesper Monberg, DEN (0,3,3,3,3) 12+2

  3.- Peter Ljung, SWE (3,2,2,1,3) 11+3

  4.- Sebastian Ulamek, POL (3,0,2,3,3) 11+2

  5.- Matej Zagar, SLO (2,2,3,3,0) 10

  6.- Charlie Gjedde, DEN (2,3,3,2,0) 10

  7.- Ryan Sullivan, AUS (2,1,1,3,3) 10

  8.- Adrian Miedzinski, POL (3,1,2,1,2) 9+3

------------------------------------

  9.- Jurica Pavlic, CRO (2,3,1,2,1) 9+2

10.- Lukáš Dryml, CZE (1,2,1,2,2) 8

11.- Mikael Max, SWE (0,3,2,0,1) 6

12.- David Howe, GBR (1,0,0,1,2) 4

13.- Christian Hefenbrock, GER (1,1,0,1,0) 3

14.- Kevin Wölbert, GER (1,1,0,0,1) 3

15.- Matia Carpanese, ITA (0,0,1,0,1) 2

16.- Guglielmo Franchetti, ITA (0,0,0,0,0) 0

 

Kvalifikace GP 2009 – 2. semifinále – Motala (SWE)

  1.- Peter Karlsson, SWE (3,3,3,2,3) 14

  2.- Joonas Davidsson, SWE (0,2,3,3,3) 11+3

  3.- Niels Kristian Iversen, GER (3,3,2,2,1) 11+2

  4.- Grzegorz Walasek, POL (3,3,2,1,0) 9

  5.- Matej Ferjan, HUN (3,2,0,1,3) 9

  6.- Daniel Nermark, SWE (1,1,1,3,3) 9

  7.- Kenneth Bjerre, DEN (2,3,1,2,1) 9

  8.- Tomasz Jedrzejak, POL (2,1,2,2,2) 9

------------------------------------

  9.- Mads Korneliussen, DEN (1,2,1,3,1) 8+3

10.- Edward Kennett, GBR (0,2,3,1,2) 8+2

11.- Daniel King, GBR (2,0,3,1,1) 7

12.- Aleš Dryml, CZE (2,1,2,0,2) 7

13.- Simon Stead, GBR (1,0,0,3,2) 6

14.- Rory Schlein, AUS (1,0,0,0,0) 1

15.- Tobias Kroner, GER (0,0,1,0,0) 1

16.- Adrian Rymel, CZE (0,1,0,0,0) 1

 

Liberec promarnil šanci ke zvratu

Na domácím kolbišti chtěl Liberec zaútočit na první místo v republikovém šampionátu tříčlenných družstev, ale nakonec musel přijmout porážku nejen od družstva pražské Markéty, ale i od družstva Zlaté přilby Pardubice, které mělo ve svém středu nejlepšího jezdce dne, tedy sedmnáctibodového Hynka Štichauera.

 

MČR tříčlenných družstev - Liberec

1. AK Markéta Praha – 29 bodů

Jan Jaroš (3,2,1,3,3,3) 15

Martin Gavenda (0,1,1,2,3,1) 8

Adam Vandírek (1,3,2,0,0,-) 6

 

2. ZP Pardubice – 28 bodů

Pavel Fuksa (0,0,0,2,0,0) 2

Jaroslav Petrák (2,0,1,2,2,2) 9

Hynek Štichauer (3,2,3,3,3,3) 17

 

3. bm GRS Liberec – 26 bodů

Dariusz Lowicki, POL (1,2,2,2,1,2) 10

Adrian Pluska, POL (3,3,0,1,-,2) 9

Pavel Ondrašík (1,1,-,3,1,1) 7

Jan Holub (0,0) 0

 

4. AK Březolupy – 23 bodů

Martin Málek (2,3,3,3,3,2) 16

Antonín Galliani (0,2,1,1,2,1) 7

 

MČR tříčlenných družstev – průběžné pořadí

(družstvo – body – malé body)

1.- AK Markéta Praha – 14 – 127

2.- bm GRS Liberec – 12 – 120

3.- AK Březolupy – 8 – 102

4.- ZP Pardubice – 6 – 75

 

Kůs vyhrál semifinále ME juniorů do 19 let

Na plochodrážním ovále ve slovinském Krsku triumfoval pražský závodník Matěj Kůs, který si tak zajistil bezproblémový start ve finále evropského šampionátů této věkové kategorie, kde jej doprovodí i v tomto semifinálovém boji čtvrtý Michael Hádek. Zajímavostí tohoto závodu a pro nás potěšitelnou, byla skutečnost, že o postup do finále se podělili pouze naši jezdci se soupeři z Polska.

 

Semifinále ME juniorů do 19 let – Krsko (SLO)

  1.- Matěj Kůs, CZE (3,3,3,2,3) 14

  2.- Dawid Lampart, POL (2,3,2,3,3) 13

  3.- Maciej Janowski, POL (2,2,3,3,2) 12

  4.- Michael Hádek, CZE (3,0,3,3,2) 11

  5.- Artur Mroczka, POL (0,3,2,3,2) 10+3

  6.- Marcel Kajzer, POL (3,2,1,1,3) 10+2

  7.- Frank Facher, GER (3,2,1,2,2) 10+1

  8.- Joe Haines, GBR (1,1,2,2,3) 9

  9.- Matija Duh, SLO (2,0,3,2,0) 7

10.- Erich Pudel, GER (2,1,1,1,1) 6

11.- Aleksander Conda, SLO (1,2,0,1,1) 5

12.- Jack Roberts, GBR (1,3,0,0,0) 4

13.- Max Dilger, GER (0,1,1,1,1) 4

14.- Nikola Pigac, CRO (0,1,2,0,0) 3

15.- Aljosa Remih, SLO (0,0,0,0,1) 1

16.- Pavel Pučko, CZE (0,0,0,0,0) 0

 

Na trávě o finále Mistrovství Evropy

Skvělý výkon Zdeňka Schneiderwinda znamenal pro našeho závodníka nejen druhé místo v 1. kvalifikaci Mistrovství Evropy na travnaté dráze, ale především postup do další části této soutěže. Ve francouzském La Reole skončil ve stejném závodě jedenáctý Richard Wolff, který vyhrál finále „C“. Méně šťastná byla pro naše barvy 2. kvalifikace. V holandském Noordwolde náš Karel Kadlec nedokončil závod kvůli zranění z pádu v jeho první jízdě, Antonín Klatovksý naopak kvůli nemoci do Holandska ani necestoval.

 

1. semifinále ME na travnaté dráze – La Reole (FRA)

  1.- Dirk Fabriek, HOL (4,4,5,5) 18 + 1. ve finále A

  2.- Zdeněk Schneiderwind, CZE (5,5,5,3) 18 + 2. ve finále A

  3.- Stephane Tressarieu, FRA (5,4,4,5) 18 + 3. ve finále A

---------------------------------------------------

11.- Richard Wolff, CZE (2,0,2,1) 5 + 1. ve finále C

 

2. semifinále ME na travnaté dráze – Noordwolde (HOL)

  1.- Jannick de Jong, HOL (5,1,5,4) 15 + 1. ve finále A

  2.- Erik Eijbergen, HOL (5,4,5,3) 17 + 2. ve finále A

  3.- Mitch Godden, GBR (3,4,1,4) 13 + 3. ve finále A

---------------------------------------------------

19.- Karel Kadlec, CZE (-,0,-,-) 0

 

Další články sekce