Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.

WSBK Donington pátek

Text a foto: Petr Štola
05.09.2008

Troy Bayliss vyhrál úvodní kvalifikaci superbiového mistrovství světa, které pokračuje na okruhu Donington.

Superbike – 1. kvalifikace
Australan Troy Bayliss vyhrál časem 1:44,377 úvodní kvalifikaci Mistrovství světa Superbike, které pokračuje na okruhu Donington. Bayliss tímto časem porazil vítěze z Brands Hatch Ryuichi Kiyonariho, jenž zajel čas 1:44,528. Pomyslnou první řadu by po dnešní části kvalifikačního snažení ještě doplnili třetí Cal Crutchlow a Tom Sykes, tedy dvojice domácích jezdců startujících na divokou kartu. Náš Jakub Smrž začal v Doningtonu 14. místem.

Supersport – 1. kvalifikace
Jonathan Rea z HannSpree Ten Kate Honda byl nejrychlejší v 1. kvalifikaci třídy supersport, když své nejrychlejší kolo zajel za 1:47,714. Druhý dnes skončil Australan Joshua Brookes, který na třetí místo odsunul Ivana Clemantino s továrním motocyklem Triumph. Výborné 4. místo zajistil týmu Intermoto Czech francouzský jezdec Matthieu Lagrive. Jeho nový týmový kolega, Australan Bryan Staring, skončil na 28. místě. Až za ním ovšem skončil například v Doningtonu trápící se Broc Parkes. Za zmínku stojí výkon Poláka Pawla Szkopka, který opět startuje s motocyklem Triumph týmu SC Caracchi. Bývalý jezdec Intermota dokonale zvládá jízdu na mokru a i to mu pomohlo dnes k velmi solidnímu 11. místu.

Superstock 1000 – 1. kvalifikace
Brendan Roberts vyhrál páteční kvalifikaci litrových stocků. Na druhém místě skončil Xavier Simeon, na třetím domácí kartař Jon Kirkham a na čtvrtém další z domácích dravců Chris Seaton. Náš Matěj Smrž vstoupil do tohoto podniku 12. místem. Michal Drobný skončil v dnešním mokrém programu na 30. místě.

Superstock 600 – 1. kvalifikace
V šestkových stockách byl nejrychlejší Ital Marco Bussolotti, který s Yamahou R6 zajel čas 1:51,899. Na druhém místě skončil domácí Gino Rea, třetí byl s kartou startující Davide Fanelli na stroji Triumph. Provizorní první řadu doplňuje dnes čtvrtý Loris Baz, tedy vedoucí jezdec šampionátu, jenž již tento víkend může v případě výpadku Patrika Vostárka a svého pódiového umístění (do 2. místa) slavit evropský titul. Z našich borců si s kluzkou tratí lépe poradil Michal Šembera, který s časem 1:57,239 skončil na 22. místě. Patrik Vostárek zajel o 0,5 sekundy horší čas, což mu po pátečním programu dalo zatím 25. místo.