Závody u nás i v zahraničí v období od 18. června do 24. června.

WSBK Valencia sobota dopoledne

Text a foto: Petr Štola
WSBK Valencia  sobota dopoledne
05.04.2008

Celkem hodně pádů a technických problémů provázelo dopolední program na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie, kde probíhá třetí superbikové kolo.

Superbike – 2. kvalifikace:

Carlos Checa byl nejrychlejším v dnešní kvalifikaci třídy superbiků a do odpoledního superpole tak bude mít nejvýhodnější pozici. Druhý dnes i celkově skončil Max Neukirchner, který na třetí místo odsunul Itala Lorenza Lanziho a na čtvrté Australana Troye Corsera. Pátý se kvalifikoval Yukio Kagayama, šestý Fonsi Nieto. Na sedmé pozici skončil Troy Bayliss, který polovinu kvalifikace věnoval zajíždění nového motoru. Náš Jakub Smrž se zlepši o několik setin a skončil na 11. místě, což znamená, že do superpole bude startovat jako šestý.

Supersport – 2. trénink:

Domácí Joan Lascorz byl nejrychlejším mužem druhého tréninku třídy Supersport. Španěl o 0,749 sekundy porazil druhého Broca Parkese. Na třetím místě skončil Ital Nannelli, čtvrtý byl Australan Pitt a pátý další z italských rychlíků Massimo Roccoli. Jezdci týmu Intermoto Czech skončili na 17. (Lagrive) a 22. místě (De Angelis).

Superstock 1000 – 2. trénink:

Branden Roberts z juniorského týmu Ducati Sterilgarda byl opět nejlépe trénujícím mužem silnější stockové třídy. Na druhém místě skončil nejlepší z Italů, kterým byl Davide Giugliano. Třetí pozici si zajistil Claudio Corti. Náš Matěj Smrž se dostal na velmi dobrých 1:38,836 a trénink končil devátým místem. Jeho týmový kolega Barry Burrell objel pouze tři kola a skončil na posledním, 40. místě. Michal Drobný zajel čas 1:41,819 a skončil v tréninku na 36. místě.

Superstock 600 – 2. kvalifikace:

Italové Petrucci a Busellotti byli nejrychlejšími jezdci druhé kvalifikace třídy Superstock 600, kde se pod 1:40 dostali již pouze třetí Francouz Baz a Švýcar Beretta. Nejlepší z našich skončil Michal Šembera, který se kvalifikoval 18. pozicí. Ondra Ježek půjde do závodu z pozice číslo 21, zatímco velký propad zaznamenal Patrik Vostárek, který i ve třetím tréninku během tohoto víkendu havaroval. Pro start závodu je tak pro něj připravená až 29. pozice.