Závody u nás i v zahraničí v období od 12. února do 18. února.

WSBK Valencia sobota odpoledne

Text a foto: Petr Štola
WSBK Valencia  sobota odpoledne
05.04.2008

Celkem hodně pádů a technických problémů provázelo dopolední program na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie, kde probíhá třetí superbikové kolo.

Superbike – 2. trénink:

Domácí Ruben Xaus byl nejrychlejší v odpoledním tréninku, ve kterém na druhém místě skončil Němec Neukirchner, na třetím Japonec Kagayama a na čtvrtém Španěl Carlos Checa. Náš Jakub Smrž krátce po zahájení tréninku havaroval. Zpět na dráhu se poté dostal až ve druhé polovině trénování, které končil 27. místem.

Superbike – superpole:

Max Neukirchner zvítězil v odpoledním superpole a po právu se tak postaví na pole position zítřejších dvou závodů třídy Superbike. Druhé místo patří také továrně Suzuki, to pro ní získal Japonec Yukio Kagayama, jenž v superpole byl o 0,123 sekundy pomalejší než Neukirchner. Třetí místo si zapsal Troy Bayliss, zatímco domácí Ruben Xaus skončil čtvrtý. Carlos Checa, vítěz kvalifikace, pokazil své ostré kolo a do závodu bude startovat ze sedmé pozice. Náš Jakub Smrž nastoupil do superpole po pádu ve volném tréninku s bolestí zad, pro výsledek udělal maximum, přesto bude startovat ze šestnácté pozice, tedy ze čtvrté řady.

Supersport – 2. kvalifikace:

Přestože byl dnes až devátý, odstartuje nakonec Andrew Pitt z pole position do zítřejšího závodu. Rozhodla o tom dnešní druhá kvalifikace, ve které nikdo z ostatních jezdců nedokázal Pittův včerejší čas 1:36,773 překonat. Druhý v kvalifikaci skončil domácí Lascorz, který za Pittem zaostal o 0,106 sekundy. První řadu ještě doplní dnes i celkově třetí Craig Jones a nakonec čtvrtý Broc Parkes. Matthieu Lagrive z Intermota se zlepšil na 1:37,760 a do závodu tak odstartuje z 11. místa, jeho týmový kolega William De Angelis v závěru kvalifikace havaroval, přesto si dokázal zlepšit svůj čas o jednu desetinu a patří mu tak 26. startovní pozice.

Superstock 1000 – 2. kvalifikace:

Australan Roberts uhájil svou suverenitu i ve druhé kvalifikaci, kterou vyhrál časem 1:37,114. Na druhém místě skončil nejrychlejší z Italů, tedy Davide Giugliano, který porazil krajany Pirra a Cortiho. Matěj Smrž měl v kvalifikaci pád v jedné z nejrychlejších zatáček. Motocykl dost poškozený, Matěj je naštěstí v pořádku. Do závodu z toho je ovšem propad na 19. místo. Druhý z jezdců MS Racing Teamu, tedy Brit Bary Burrell, skončil v kvalifikaci na sedmnáctém místě. Michal Drobný opět vylepšil své maximum, přesto do závodu bude startovat až ze 36. pozice.

Superstock 600 – závod:

Velmi dramatický průběh měl závod třídy Superstock 600, který byl v pátém kole přerušen po havárii Grega Blacka, kterému při havárii vzplál motocykl. V závodě zvítězil mladý Francouz Loris Baz, který na druhé místo poslal domácího Daniela Arcase a na třetí Danilo Petrucciho. A co naši? Nejlépe skončil Patrik Vostárek, který si dojel pro 4 body za 12. místo. Patrik startoval až z 29. místa, ovšem již v prvním kole byl sedmnáctý. Ještě před přerušením se dokázal protlačit na bodované pozice, když mu patřilo patnácté místo. Ve druhé části závodu se pražský jezdec opět posunul kupředu a cílem tak nakonec projel jako dvanáctý. Na body dosáhl ještě i patnáctý Michal Šembera, zatímco Ondřej Ježek dobře odstartoval, ovšem v průběhu závodu postupně přicházel o získané pozice. Cíl nakonec viděl až jako osmnáctý jezdec výsledkové listiny.