Závody u nás i v zahraničí v období od 11. února do 17. února 2019.

Yoshimura Suzuki vyhrála 300 km v Suzuce

Text: Jiří Mikšík, Foto: Suzuki
10.06.2008

Generálku na závod 8 hodin v Suzuce vyhrála v neděli dvojice na motocyklu Suzuki, Japonci Yukio Kagayama a Kosuke Akiyoshi.

Poslední generálkou před prestižním závodem "Road to 8 Hours" byl závod na 300 km. V kvalifikaci se nejvíce dařilo páru Yoshimura-Suzuki ve složení Kosuke Akiyoshi/Yukio Kagayama před dvojici Ryuichi Kiyonari/Carlos Checa (DREAM Honda Racing Team).

Samotný závod byl hned po startu po kolizi 8 jezdců znovu ještě jednou odstartován a do vedení se dostal Ryuichi Kiyonari před Daisaku Sakaiem a Kosuke Akiyoshim. Ve 4. kole se dostal do čela Akiyoshi a až do vystřídání si nedal vedení nikým odebrat. Jeho partner Yukio Kagayama vystřídal po 25 kolech Akiyoshiho a to s náskokem 25 sekund na Carlose Checu, který vystřídal v sedle Hondy Kiyonariho.

Carlos Checa sice neustále snižoval náskok Yukia Kagayamy, ale přece jen mu v cíli chybělo 2,336 sekund, aby nakonec vyhrál. Kdyby ho nezdrželi jezdci, předjíždění o celé kolo, tak kdo ví...?

Místo třetí obsadili Daisaku Sakai/Atsushi Watanabe, jezdec Yamahy Katsuyuki Nakasuga jel celý závod sám a bylo z toho místo 4., dvojice Jonathan Rea/Yusuke Teshima (Honda) skončila jako 5.

"Chci vždy vyhrát a proto jsem zklamaný. Ale poprvé jsme jeli na na Bridgestonech a s úplně novým bikem. Když jsem jel jako druhý za Kagayamou, jel jsem opravdu na 100 %, bohužel jsem ztratil při předjíždění, a to mě stálo vítězství. Ale hlavní bylo, že jsme našli Setup pro 8-hodinovku.", řekl Španěl Carlos Checa.