Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Z Kataru Abaja bohužel bez bodů

16.04.2009

Předzávodní testy v Losailu vypadaly výborně, konečné 6. místo se ztrátou 0,5 sekundy na nejrychlejšího Bautistu bylo hodně slibné. A jaké to bylo o závodním víkendu? Jedním slovem - ROZPAČITÉ !

Samotný trénink už tak úplně dobrý nebyl, i když se Karel Abraham pohyboval stále na hranici Top 10. V kvalifikaci - která byla přerušena pro déšť, a ve které musel potom Abaja použít druhou motorku, neboť z té první se začalo kouřit - problémy s převodovkou, praskl kryt a vše se doslova zalilo olejem...

Do samotného závodu tedy Abaja odstartoval ze 3.řady z 11.místa startovního roštu. Start se mu povedl perfektně - a po pár prvních zatáčkách se pohyboval v první desítce kolem 6. až 8.místa. Poté se skupina dvou nejrychlejších jezdců oddělila a dalších 11 jich v podstatě bojovalo o 3.místo. Po jednom tvrdém souboji s Maďarem Talmacsim 5 kol před cílem, však Abaja havaroval a už se na trať bohužel nevrátil... Sice se Maďar po závodě Kájovi omluvil, ale co už to teď řeší... Kvůli dešti zkrácený závod na pouhých 13 kol ovládl Barbera, těsně před největším překvapením víkendu Cluzelem z Francie. Pódium dokompletoval další Francouz Di Meglio.

Celý katarský víkend však byl více než rozpačitý!!! Program často narušoval déšť a jelikož se jelo v noci, tak se kvůli osvětlení nedalo jezdit, neboť trať byla dokonalé zrcadlo... 125cc jeli jen na 4 (!!!) kola, 250cc na 13.kol a třída MotoGP vůbec. Její závod byl přesunut až na pondělí... Do příště musí bohatí šejkové trať zastřešit, nebo opět vše vrátit do normálu a jezdit ve dne! Hlavně, že se kvůli krizi šetří na pátečním tréninku...