Závody u nás i v zahraničí v období od 18. února do 24. února 2019.

Začalo IDM

Text: Jiří Mikšík
Začalo IDM
28.04.2009

Na okruhu EuroSpeedway, tedy Lausitzringu, začalo o víkendu mezinárodní mistrovství mistrovství Německa - zkráceně IDM.

Z česko-slovenského pohledu si výborně vedl slovenský jezdec Jakub Jantulík na Aprilii RS, který ve třídě do 125 ccm skončil na skvělém 2. místě, kdy ho porazil pouze o 0,108 sekundy obhájce titulu. Němec Marcel Schrötter s Hondou. V Top 10 ale dojel i český jezdec Karel Pešek s motocyklem Aprilia (+ 34.294). Další z českých jezdců Ladislav Chmelík na FGR dojel 28. (+ 1.30.247), Andrea Toušková z týmu  Eurowag Junior Racing na Hondě 31. (+ 1.50.261) a jako 40. Nicol Marcone ze stejného týmu a rovněž na Hondě - ovšem se ztrátou 1 kola.

Kubatura supersportů - bez české účasti - jela stejně jako vloni dva závody, a magnetem byl start ex-pilota Grand Prix, Ira Jeremy Mc Williamse s Hondou. Ten skončil v první jízdě na 6. místě, ve druhé jízdě ale havaroval, když si při tomto pádu zlomil bohužel nohu. Zajímavostí byl ale důvod jeho startu, jel zde jako "coach" teprve 14-ti letého (tedy na vyjímku startujícího) žáka své školy "Jeremy McWilliams Superbike Academy" Joshuy Elliotta (15. a DNF).

První závod vyhrál vyhrál Rico Penzkofer (GER-Yamaha) před Sebastienem Dissem (FRA-Kawasaki) a Saschou Hommelem (GER-Honda).

Francouz Diss pak vyhrál druhou jízdu supersportů, později však byl diskvalifikován, neboť jeho Kawasaki neodpovídala reglementu. Vítězství tak patřilo Christianu Kellnerovi před Pascalem Eckhardtem a Herbertem Kaufmannem - všichni z Německa a na motocyklech Yamaha.

V královské třídě superbiků - rovněž bez české účasti - nestartoval ani mnohonásobný šampion F1 Michael Schumacher, který po pádu na začátku letošního roku stále ještě není úplně fit a teprve nyní začal opět jezdit trénovat na kole.

V první jízdě vyhrál domácí veterán Jörg Teuchert (Yamaha) před Belgičanem Wernerem Daemenem (BMW) a ex-pilotem Grand Prix, Dario Guiseppettim (GER-Ducati).  Se zájmem byl očekáván start motocyklu KTM, domácí Stefan Nebel skončil na místě 4., jeho týmový kolega Didier van Keymeulen z Belgie, stejně jako obhájjce titulu Martin Bauer (AUT-Honda) do cíle nedojeli.

Ve druhé si zkušený Teuchert zopakoval své prvenství z první jízdy, a vyhrál ji před obhájcem titulu Bauerem a van Keymeulenem.