Závody u nás i v zahraničí v období od 24. do 1. března 2020.

Brabec dojel jen s pěti kvalty

Tisková zpráva Big Shock Racing Teamu
12.01.2020

V neděli se po dni volna odpočatí závodníci Dakaru vrhli do 7. etapy. A síly nabrané během volné soboty se jim rozhodně hodily, protože museli projet nejdelší měřený úsek letošního závodu, čítající 546 km, tedy zhruba vzdálenost srovnatelnou s cestou z Prahy do Budapešti.

Motocyklista týmu Big Shock Racing Jan Brabec startoval do nedělní 7. etapy odpočatý, i když se zlomeným malíčkem. Svou jízdu dokončil na 49. etapové pozici, celkově je 38. Tentokrát Honza vtipem nesršel. Anežka, jeho motorka, mu nedovolila naplno využít řazení. A český závodník byl následně zaskočený také neštěstím, které se na trati odehrálo. Členové týmu Big Shock Racing soucítí s rodinou portugalského motocyklisty.

Motocyklista týmu Jan Brabec sobotní volno využil na maximum a většinu dne prospal, aby tělu, oslabenému po nedávných úrazech, dopřál tolik potřebnou regeneraci. Ukázalo se také, že po pádu v 5. etapě má zlomený malíček, ale to je pro Jana Brabce nepodstatný detail. „Teď jsem dorazil do cíle. Jel jsem jenom na 5. kvalt, protože 6ka mi nefungovala. Dnešní etapa byla o ničem. Jedeš 30 km plný plyn, pak zahneš a zase plný plyn. A to bylo celé. První 4 etapy byly rozbíjecí a teď je to rovná vypalovačka. Nejsem ani unavený ani udýchaný, nic,“ hlásil bezprostředně po dojetí do cíle mírně rozladěný Jan Brabec. Následně ho zasáhla ještě informace o neštěstí, které se dnes na trati odehrálo. „Je mi to strašně líto. Ta rizika si připouštíme všichni, ale současně nemůžete jet Dakar se strachem. Paulo Goncalves byl zkušený závodník. Přeju sílu všem jeho nejbližším. Je to rána, která vás dostane. Bohužel, i to je motorsport,“ řekl k dnešnímu neštěstí Jan Brabec.