KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brabec zvládl dojet etapu bez navigace

Tisková zpráva Big Shock Racing Teamu
Brabec zvládl dojet etapu bez navigace
08.01.2020
 

Motocyklista týmu Big Shock Racing Jan Brabec 4. etapu Dakaru dokončil na 65. místě, v celkovém hodnocení je 40. po penalizaci za neprojetý bod.


Jan Brabec je bojovník tělem i duší, což dokázal i ve 4. etapě, když dojel na 65. místě a celkově získal 40. pozici po penalizaci za neprojetý bod, když mu přestaly fungovat navigační přístroje. Závodnické ego se mu zatím daří držet na uzdě, uvědomuje si, že Dakar se teprve teď začíná dostávat do obrátek a pokouší se rozumně rozložit síly. Legendární závod přitvrzuje a Honzovi v etapě navíc nefungovala navigace, takže většinu trasy odjel „na oči“ a hledal body podle stop. Brabec je přesvědčený, že letošní Dakar vyhraje každý, komu se podaří dostat do cíle. Pro motorkáře je oproti předchozím ročníkům podstatně náročnější.

Na trati je vidět, že se závod začal rozjíždět a s postupující únavou roste i riziko, že jezdci na motorce udělají chybu. Dokazuje to i prudce klesající počet motorkářů, kterým se po jednotlivých etapách daří dostat do cíle. „Já mám svůj úkol jasný. Jet v pohodě, držet navigaci. A to se mi zatím celkem daří, ale je to brutal. Kdo letos Dakar dojede, ten vyhrál. Po 9 hodinách slézám z motorky. Nefungoval mi speedocup ani azimut, protože vypadl konektor. Hledal jsem body přes oči a nejelo se mi dneska vůbec dobře. Ale jsem zdravý v cíli. To je hlavní,“ vzkazuje Brabec.
 


Další články sekce Dakar