KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Milan Engel na Dakaru 2016 skončil

Text a foto: Moto Racing Group
Milan Engel na Dakaru 2016 skončil
14.01.2016
 

Desátá etapa Rally Dakar 2016 byla poslední pro českého motorkáře Milana Engela.

 
Zpráva týmu Moto Racing Group
Bohužel musíme oznámit, že je pro Milana Engela letošní Dakar minulostí. Vzhledem k tomu, že se mu porucha na motocyklu přihodila ve velmi náročném terénu, nebylo možné jeho motorku na laně odtáhnout Honzou Veselým a pomoci od jiných závodníků se na trati nedovolal. On i celý tým udělal maximum proto, aby mohl dál pokračovat a dostal se na cílovou rampu, ale nyní (23:00) je pro něj na cestě záchranný tým, aby jeho i motorku dostali z pouště do bivaku.
Honza Veselý, který měl dnes nehodu s automobilem, je momentálně na cestě do bivaku v konvoji spolu s ostatními členy týmu, kteří ho na cestě doprovázejí v doprovodných autech. Zítra pokračuje v závodě.
 
Jan Veselý nejen k incidentu s autem a pomoci Milanu Engelovi
Dnes den BLBEC. Zpožděný start, problémy najít WP na 32 km. Výsledky budou asi dost jiné, až dojedu do bivaku. Ten waypoint mě stál tři hodiny času, ale mám ho... Pak přestala jet motorka, Včera jsem poztrácel nářadí, ale zjistil jsem, že je závada v konektoru na startovacím relé. Trvalo to... Pak mě srazilo auto na tankovačce a nakonec jsem našel Milana Engela v dunách u motorky se zadřeným motorem. Milan je v pořádku. Zkoušel jsem ho táhnout, ale nešlo to ani padesát metrů. Dotáhl bych ho, kdyby to nebylo v dunách, ale v nich to bohužel nejde, ani čtyřkolkou, ta s ním nejspíš v tom písku také nehne. Musím pokračovat do bivaku, čeká mě práce na motorce.


 


Další články sekce Dakar