KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. srpna do 12. srpna.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS Enduro 2018 – Lake Päijänne

Foto: Yamaha
MS Enduro 2018 – Lake Päijänne
22.03.2018
 

Úvodní kolo světového endurového šampionátu proběhlo o uplynulém víkendu ve finském Lake Päijänne.

 
Ve finském Lake Päijänne se jel úvodní závod letošního světového šampionátu enduristů. V celkovém pořadí EnduroGP se v sobotu na zasněžené trati z vítězství radoval Aleksi Jukola, v neděli zvítězil další domácí závodník Eero Remes.
Letos jsou opět pozměněná pravidla, což znamená, že se opět závodí ve třech klasických kategoriích. V Enduro 1 si vítězství na úvod sezony rozebrali Jamie McCanney a Eemil Pohjola. V kategorii Enduro 2 si dvě vítězství připsal Eero Remes, zatímco kategorii Enduro 3 na úvod opanoval Aleksi Jukola.
 
Maxxis FIM Enduro 2018 – Lake Päijänne (FIN)
 
EnduroGP – sobota
1. Aleksi Jukola (FIN, KTM) 3:21:05,26
2. Toni Eriksson (FIN, KTM) +3:13,56
3. Mika Tamminen (FIN, Gas Gas) +5:09,78
4. Eero Remes (FIN, TM ) +6:32,34
5. Henri Himmanen (FIN, Gas Gas) +7:01,26
 
EnduroGP – neděle
1. Eero Remes (FIN, TM ) 2:23:14,41
2. Eemil Pohjola (FIN, Gas Gas) +2:34,78
3. Aleksi Jukola (FIN, KTM) +4:33,44
4. Toni Eriksson (FIN, KTM) +5:47,26
5. Henry Olenius (FIN, TM) +5:56,88
 
EnduroGP – průběžné pořadí 2018
1. Aleksi Jukola (FIN, KTM) 36 bodů
2. Eero Remes (FIN, TM ) 34
3. Toni Eriksson (FIN, KTM) 32
4. Steve Holcombe (GBR, Beta) 20
5. Henri Himmanen (FIN, Gas Gas) 20
 
 
 
Enduro 1 – sobota
1. Jamie McCanney (GBR, Yamaha) 3:36:26,44
2. Jussi Arvaja (FIN, Sherco) +26,88
3. Bradley Freeman (GBR, Beta) +56,23
4. Kalle Jarvinen (FIN, Yamaha) +2:04,52
5. Jiri Leino (FIN, KTM) +2:54,70
 
Enduro 1 – neděle
1. Eemil Pohjola (FIN, Gas Gas) 2:25:49,19
2. Henry Olenius (FIN, TM) +3:22,10
3. Bradley Freeman (GBR, Beta) +5:20,93
4. Jiri Leino (FIN, KTM) +6:52,28
5. Jamie McCanney (GBR, Yamaha) +7:08,72
 
Enduro 1 – průběžné pořadí 2018
1. Jamie McCanney (GBR, Yamaha) 32 bodů
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) 32
3. Jussi Arvaja (FIN, Sherco) 28
4. Jiri Leino (FIN, KTM) 26
5. Kalle Jarvinen (FIN, Yamaha) 22
 
 
 
 
Enduro 2 – sobota
1. Eero Remes (FIN, TM ) 3:27:37,60
2. Matti Oikari (FIN, Honda) +12:35,06
3. Alex Salvini (ITA, Husqvarna) +15:29,05
4. Denny Philippaerts (ITA, Beta) +16:04,01
5. Joshua Gotts (GBR, TM) +19:27,10
 
Enduro 2 – neděle
1. Eero Remes (FIN, TM ) 2:23:14,41
2. Alex Salvini (ITA, Husqvarna) +9:19,52
3. Matthew Phillips (AUS, Sherco) +10:18,89
4. Loic Larrieu (FRA, Yamaha) +10:46,31
5. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +12:16,94
 
Enduro 2 – průběžné pořadí 2018
1. Eero Remes (FIN, TM ) 40 bodů
2. Alex Salvini (ITA, Husqvarna) 34
3. Matthew Phillips (AUS, Sherco) 26
4. Matti Oikari (FIN, Honda) 25
5. Denny Philippaerts (ITA, Beta) 24
 
 
 
 
Enduro 3 – sobota
1. Aleksi Jukola (FIN, KTM) 3:21:05,26
2. Toni Eriksson (FIN, KTM) +3:13,56
3. Mika Tamminen (FIN, Gas Gas) +5:09,78
5. Henri Himmanen (FIN, Gas Gas) +7:01,26
5. Steve Holcombe (GBR, Beta) +11:27,32
 
Enduro 3 – neděle
1. Aleksi Jukola (FIN, KTM) 2:27:47,85
2. Toni Eriksson (FIN, KTM) +1:13,82
3. Steve Holcombe (GBR, Beta) +2:18,03
4. Henri Himmanen (FIN, Gas Gas) +3:28,28
5. Daniel McCanney (GBR, Gas Gas) +5:04,72
 
Enduro 3 – průběžné pořadí 2018
1. Aleksi Jukola (FIN, KTM) 40 bodů
2. Toni Eriksson (FIN, KTM) 34
3. Steve Holcombe (GBR, Beta) 26
4. Henri Himmanen (FIN, Gas Gas) 25
5. Daniel McCanney (GBR, Gas Gas) 24


 


Další články sekce MS