KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. listopadu do 18. listopadu.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS Enduro 2018 – Německo

Foto: Yamaha
MS Enduro 2018 – Německo
16.10.2018
 

Poslední, osmé kolo světového endurového šampionátu proběhlo o uplynulém víkendu v německém Rüdersdorfu.

 
V německém Rüdersdorfu se jel poslední závod letošního světového šampionátu enduristů. V celkovém pořadí EnduroGP se v sobotu i v neděli z vítězství radoval Brit Steve Holcombe, který ovládl i kategorii Enduro 3, ve které triumfoval po oba dva dny. V Enduro 1 si vítězství v sobotu i v neděli vyjel Bradley Freeman, zatímco v kategorii Enduro 2 si sobotní vítězství zajistil Fin Eero Remes, v neděli byl nejlepší Francouz Loic Larrieu.
Z českých jezdců v Německu startoval junior Adolf Živný, který v sobotu dojel devatenáctý, v neděli se do cíle nedostal.
Z titulu Mistra světa se pro sezonu 2019 radují: Steve Holcombe (kategorie EGP a E3), Bradley Freeman (E1), Eero Remes (E2) a Matteo Cavallo (E junior).
 
Maxxis FIM Enduro 2018 – Rüdersdorf (GER)
 
EnduroGP – sobota
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 51:40,59
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) +5,44
3. Eero Remes (FIN, TM ) +16,43
4. Loic Larrieu (FRA, Yamaha) +25,72
5. Alex Salvini (ITA, Husqvarna) +37,40
 
EnduroGP – neděle
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 52:52,66
2. Loic Larrieu (FRA, Yamaha) +28,50
3. Bradley Freeman (GBR, Beta) +34,07
4. Daniel McCanney (GBR, Gas Gas) +54,76
5. Eero Remes (FIN, TM ) +1:00,72
 
EnduroGP – průběžné pořadí 2018
1 Steve Holcombe (GBR, Beta) 248 bodů
2. Bradley Freeman (GBR, Beta) 201
3 Eero Remes (FIN, TM ) 193
4 Alex Salvini (ITA, Husqvarna) 190
5. Loic Larrieu (FRA, Yamaha) 159
 
 
 
Enduro 1 – sobota
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 51:46,03
2. Jamie McCanney (GBR, Yamaha) +45,63
3. Davide Guarneri (ITA, Honda) +1:21,28
4. Antoine Basset (FRA, Gas Gas) +2:22,15
5. Eemil Pohjola (FIN, Gas Gas) +2:30,79
 
Enduro 1 – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 53:26,73
2. Davide Guarneri (ITA, Honda) +30,09
3. Jamie McCanney (GBR, Yamaha) +43,91
4. Antoine Basset (FRA, Gas Gas) +1:58,11
5. Eemil Pohjola (FIN, Gas Gas) +2:47,32
 
Enduro 1 – průběžné pořadí 2018
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 286 bodů
2. Jamie McCanney (GBR, Yamaha) 252
3. Antoine Basset (FRA, Gas Gas) 218
4. Eemil Pohjola (FIN, Gas Gas) 155
5. Davide Guarneri (ITA, Honda) 129
 
 
 
 
Enduro 2 – sobota
1. Eero Remes (FIN, TM ) 51:57,02
2. Loic Larrieu (FRA, Yamaha) +9,29
3. Alex Salvini (ITA, Husqvarna) +20,98
4. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +2:43,55
5. Denny Philippaerts (ITA, Beta) +2:46,60
 
Enduro 2 – neděle
1. Loic Larrieu (FRA, Yamaha) 53:21,16
2. Eero Remes (FIN, TM ) +32,22
3. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +1:38,81
4. Denny Philippaerts (ITA, Beta) +2:55,87
5. Christian Brockel (GER, KTM) +3:09,66
 
Enduro 2 – průběžné pořadí 2018
1. Eero Remes (FIN, TM ) 248 bodů
2 Loic Larrieu (FRA, Yamaha) 241
3. Alex Salvini (ITA, Husqvarna) 240
4. Thomas Oldrati (ITA, Honda) 190
5. Denny Philippaerts (ITA, Beta) 158
---------------------
14. Patrik Markvart (CZE, KTM) 23
 
 
 
 
Enduro 3 – sobota
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 51:40,59
2. Daniel McCanney (GBR, Gas Gas) +50,70
4. Anthony Geslin (FRA, Beta) +1:28,45
3. Christophe Nambotin (FRA, Gas Gas) +1:42,25
5. Feldt Björn (GER, KTM) +5:14,32
 
Enduro 3 – neděle
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 52:52,66
2. Daniel McCanney (GBR, Gas Gas) +54,76
3. Christophe Nambotin (FRA, Gas Gas) +2:01,52
4. Anthony Geslin (FRA, Beta) +2:09,51
5. Feldt Björn (GER, KTM) +5:38,77
 
Enduro 3 – průběžné pořadí 2018
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 284 bodů
2. Christophe Nambotin (FRA, Gas Gas) 238
3. Daniel McCanney (GBR, Gas Gas) 236
4. Anthony Geslin (FRA, Beta) 188
5. Romain Dumontier (FRA, Yamaha) 94
---------------------
10. Jiří Hádek (CZE, KTM) 27
 
 
 
 
Enduro Junior – sobota
1. Wil Ruprecht (AUS, Yamaha) 52:54,14
2. Matteo Cavallo (ITA, Beta) +22,66
3. Joe Wootton (GBR, Husqvarna) +28,56
---------------------
19. Adolf Živný (CZE, KTM) +3:50,43
 
Enduro Junior – neděle
1. Theophile Espinasse (FRA, Sherco) 54:44,51
2. Joe Wootton (GBR, Husqvarna) +0,85
3. Davide Soreca (ITA, TM) +15,08
---------------------
DNF Adolf Živný (CZE, KTM)
 
Enduro Junior – průběžné pořadí 2018
1. Matteo Cavallo (ITA, Beta) 246 bodů
2. Andrea Verona (ITA, TM) 201
3. Jack Edmondson (GBR, Sherco) 142
---------------------
25. Kryštof Kouble (CZE, KTM) 8


 


Další články sekce MS