KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

MS SuperEnduro 2019 – Polsko

Foto: KTM / Future7Media
MS SuperEnduro 2019 – Polsko
10.12.2018
 

Úvodní závod halového světového endura proběhl v polském Krakově a vyhrál ho domácí závodník Taddy Blazusiak.


Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2019 má za sebou úvodní letošní kolo, které proběhlo v Tauron Areně v polském Krakově, jako Grand Prix Polska. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal polský závodník Taddy Blazusiak, který vyhrál první i druhou jízdu a dojel čtvrtý v poslední, třetí jízdě. Celkově druhý skončil jeho týmový kolega z továrního týmu KTM a obhájce titulu, Američan Cody Webb, zatímco třetím místem se na úvod halové sezony prezentoval další americký závodník, tovární jezdec Husqvarny, Colton Haaker.

Super Enduro FIM World Championship 2018-2019 – GP Polska / Krakow (POL)

Kategorie PRESTIGE – superpole

1. Cody WEBB (USA, KTM) 48,959
2. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 49,404
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 49,996
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 51,085
5. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 54,790
6. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 55,486
7. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 57,717

Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 8 kol / 7:09,693
2. Cody WEBB (USA, KTM) +14,949
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +30,154
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +42,017
5. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) +1:00,427
6. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
7. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
8. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -1 kolo
9. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
10. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) -1 kolo
11. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
12. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) -1 kolo
13. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -2 kola
14. Ib ANDERSEN (NOR, Gas Gas) -2 kola

Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 8 kol / 7:14,805
2. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +5,108
3. Cody WEBB (USA, KTM) +13,139
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +18,934
5. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) +32,774
6. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) +33,583
7. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) +50,113
8. David LEONOV (RUS, Husqvarna) +52,972
9. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) +55,724
10. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
11. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) -1 kolo
12. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -1 kolo
13. Ib ANDERSEN (NOR, Gas Gas) -1 kolo
------------------
14. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) -3 kola

Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 8 kol / 7:14,773
2. Cody WEBB (USA, KTM) +3,778
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +4,907
4. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +14,395
5. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) +37,212
6. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) +44,823
7. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) +46,689
8. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) +1:01,929
9. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -1 kolo
10. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
11. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -1 kolo
12. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) -1 kolo
13. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) -1 kolo
14. Ib ANDERSEN (NOR, Gas Gas) -1 kolo

Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 20+20+13+1 / 54 bodů
2. Cody WEBB (USA, KTM) 17+15+17+3 / 52
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 15+17+15+2 / 49
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 13+13+20 / 46
5. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 6+11+11 / 28
6. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 11+8+8 / 27
7. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 9+9+7 / 25
8. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 8+6+9 / 23
9. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 7+7+4 / 18
10. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 4+5+5 / 14
11. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) 2+3+6 / 11
12. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) 3+4+2 / 9
13. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) 5+0+3 / 8
14. Ib ANDERSEN (NOR, Gas Gas) 1+2+1 / 4

Kategorie PRESTIGE – průběžné pořadí MS 2019
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 54 bodů
2. Cody WEBB (USA, KTM) 52
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 49
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 46
5. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 28
6. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 27
7. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 25
8. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 23
9. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 18
10. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 14
11. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) 11
12. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) 9
13. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) 8
14. Ib ANDERSEN (NOR, Gas Gas) 4
 


Další články sekce MS