Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.

OffRoad Maraton 2018 vyhlásil mistry

Tisková zpráva 24 Hours Agency, foto: Jiří Jonáš
13.11.2018

Osmidílná soutěž terénních čtyřkolek, motorek a aut je u konce. Uplynulou sobotu 10. listopadu ji uzavřel závod v Ředhošti. Dorazilo na něj 28 aut, na 200 motorek a 100 čtyřkolek. V jedné stopě celkově zvítězil zkušený motokrosař Petr Bartoš, na čtyřkolce Radek Porš.

Finále v Ředhošti bylo doslova za odměnu. Pod zamračenou oblohou a konečně bez prachu. Závodníci si pochvalovali kostičky na trati a skvělé měření sil na konci sezony. Motorkáři se rozdělili do dvou skupin a každá z nich jela svůj závod, aby si jízdu na tříkilometrové trati užili v bezpečí a s radostí. V prvním závodu motorek jely mistrovské třídy spolu s pohárovými veterány. Cílem se jako první prohnal Petr Bartoš (Orion Litomyšl RSPetrol), který o dvě kola odskočil zbytku startovního pole. Úspěšný motokrosař v cíli přiznal, že dvě hodiny pro něj byly „až až“, ale podařilo se mu boj dotáhnout až do konce. Druhý absolutně skončil Tomáš Coubal (Tyros – Autoservis Coubal) se 34 koly, který se na konci sezony dočkal svého nejlepšího výsledku.

Mezi čtyřkolkáři se na čele honila dvojice Radek Porš (Quadpoint Racing Team-CZAuto) a Martin Miřejovský (Team Max 2). Mladý dravec Porš nakonec zvládl o kolo porazit svého hlavního soka. Na mistrovský titul to sice nestačilo, ale je příslibem do další sezony. Martin Miřejovský přiznal, že samotného závody jsou pro něj i tréninkem, na který nemá čas. A zvažuje, zda se také další rok bude honit mezi nejrychlejšími sportkami.