KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

OffRoad Maraton Drnovice

Tisková zpráva 24 Hours Agency, foto: Jiří Jonáš
OffRoad Maraton Drnovice
26.09.2018
 

Pískovna nekompromisně odstavila některé favority.

 
Šestý díl OffROAD Maratonu se uplynulou sobotu 22. září odjel poblíž Drnovic v okrese Blansko. Trať v místní pískovně a kolem ní také letos lehce zamíchala pořadím v tabulkách. Nepanovalo sice extrémní počasí, ale i tak se mnohým favoritům nedařilo. Na prvním místě absolutně se ve srovnání s letos odjetými podniky objevila nová jména: motorkář David Matocha (M-tour racing team) a čtyřkolkář Marian Klíč (Crossracing team).
 
Zářijový díl seriálu v Drnovicích se odehrál dle již tradičního kalendáře. Do historie maratonu se zapisuje vždy zajímavými souboji nebo extrémním počasí. Svoji roli hraje také blížící se konec sezony, který téměř vždy přinese nějaké to překvapení. A dosavadní lídry donutí naplno bojovat do posledního závodu.
 
Stejné to bylo i letos. Ještě při pátečních registracích panovala obava z velkého sucha a prachu, kterého si jezdci užili „nad hlavu“. Naštěstí vyprahlou zemi brzy ráno na sobotu pokropil déšť, a tak se přes 100 motorkářů na svoji tříhodinovku poměrně těšilo. „Hurá, budou kostičky“ znělo z předních rad. Právě z první lajny mistrovských E2 po půl osmé ráno vyrazili největší favorité. Patřil k nim i Jaroslav Chládek (AV Motors enduro team), který závod vedl, ale nakonec se letos podruhé musel sklonit před Davidem Matochou, který ho porazil o 32 sekund. Tato vedoucí dvojice svedla parádní souboj, o kterém svědčí i výsledných 58 kol, jimiž o dva okruhy porazila zbytek závodního pole. S tímto odstupem se na celkově třetí pozici umístil Martin Prokeš (TJ Sokol Krásné Pole). V E1 si páté vítězství v řadě zapsal Vojtěch Sekanina, mezi veterány si pro čtvrté zlato dojel Miloš Lelek (MSK Motorsport). V pohárové třídě nejvíce slavili: E1 - Vladimír Mikuš (Šroťáci Offroad team), E2 - Ondřej Perutka (Wings team) a Veterán Radek Pečený (Dutohlav). Mezi ženami se nejlépe umístila Zuzana Nováčková z Haruda Team RAC Sedlčany.
 
Čtyřkolkářům nad hlavou ubývaly mraky a svoji sílu začalo ukazovat horké slunce. Bylo jasné, že prach přijde, ale bude celkem únosný. V 11 hodin dopoledne se na startu seřadilo přes 70 strojů. Absolutní lídr Martin Miřejovský (Team Max 2) po zaváděcím kole najednou nemohl nastartovat a svůj stroj ze startovní rovinky odtlačil do depa. Mávnutí praporem nakonec stihl, ale celý závod jel v obavě, aby čtyřkolka šlapala, protože startování stále nefungovalo. Navíc havaroval a cílem projel devátý a šestý v kategorii. Na předních příčkách se honila další známá jména, která neměla svůj den. Z dravých mladých jezdců kvůli prasklému řetězu odstupoval Radek Porš (Quadpoint Racing Team – CZ Auto), Jan Zderčík ml. (Hoffer Quad Racing) zase nedobrovolně vystoupil ze stroje a s naraženou rukou a ramenem skončil v depu. Zlomený šroub předčasně zastavil dakarského závodníka a druhého muže absolutního pořadí Zdeňka Tůmu (Barth racing). Úplné čelo tak patřilo letitému závodníkovi Marianu Klíčovi (Crossracing Team), který měl drnovické pískovny po dvou hodinách „plné zuby“. Pustit první místo se ale mu nechtělo, a tak svůj boj vítězně dotáhl až do konce s 54 koly. Naopak závod skvěle seděl Luboši Kuncířovi (Kaskadér racing team), který se jen poslední hodinu obával o stav svého stroje. V celkovém pořadí ho nejvíce ohrožoval výtečně jedoucí Martin Kuchař z mistrovských veteránů, kterému na vyšší příčku chyběly necelé tři sekundy V kategorii 4x4 si plný počet bodů zapsal Michal Vágner (Čtyřkolky Tišnov). V pohárové třídě si největší pohár odvezli tito závodníci: SP - Filip Koutecký (Vype Racing team), nad 500 ccm - Michal Adamík a do 500 Radek Šikula (Čtyřkolky Tišnov). Nejrychlejší ženou na čtyřkolce byla Sharon Gruberová (Ollie Racing).


 


Další články sekce Ostatní