KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Taddy Blazusiak se vrací k závodění

Foto: KTM
Taddy Blazusiak se vrací k závodění
05.12.2017
 

Před rokem nečekaně oznámil šestinásobný Mistr světa Tadeusz Blazusiak konec kariéry, nyní se vrací s továrním týmem KTM k novým výzvám.

 
Tovární tým Red Bull KTM Factory Racing oznámil podpis nové smlouvy s pětinásobným vítězem závodu Red Bull Hare Scramble při ErzbergRodeu, šestinásobným Mistrem světa SuperEnduro a pětinásobným šampiónem AMA Endurocross, Tadeuszem Blazusiakem z Polska. Ten bude v roce 2018 závodit na stroji KTM 350 EXC-F v několika velmi zajímavých událostech, ve kterých bude populární Taddy v mnoha z nich závodit vůbec poprvé. Jako první přichází ke slovu úvodní kolo nového ročníku SuperEndura, které proběhne již tuto sobotu v polském Krakově.
 
Blazusiak před rokem oznámil odchod do závodního důchodu, ale nadále spolupracoval s továrním týmem Red Bull KTM Factory Racing, ve kterém asistoval při trénování jezdců, testování a vývoji endurových speciálů.
 
Tadeusz Blazusiak
„Je opravdu vzrušující, že jsem se vrátil do týmu Red Bull KTM Factory Racing. Můj odchod do důchodu se může zdát trochu krátký, ale rok 2018 bude novou kapitolou mé kariéry. Co je plánováno na rok 2018 po sérii SuperEnduro, je opravdovým důvodem, proč se vracím do závodění. Je to něco, co mi nabídne úžasnou novou výzvu a něco, o čem vím, že z toho bude spousta lidí nadšená.
Když jsem přestal závodit na konci zimní série SuperEnduro, nemyslel jsem si, že bych opět jezdil na motorce. Byl jsem vyhořelý. Závodění je profesionální a já se více než deset let nezastavil, závodil jsem v Evropě i ve státech. Ale dva měsíce poté, co jsem ukončil kariéru, jsem se vrátil k ježdění a opravdu se na to nyní těším. Jezdil jsem na různých tratích, jel jsem s různými lidmi, dokonce jsem byl na nějakých událostech a bylo jasné, že stále miluji ježdění, a že chci opět závodit. To, že jsem nadšený tím, co je plánováno na rok 2018, je důvod, proč se vracím do soutěží.
Vždycky jsem se těšil novým výzvám a v roce 2018 se bude jednat o novou výzvu. Po roce bez závodění se nemůžu dočkat, až se vrátím k tomu, co nejvíc miluji - závodění.“


 


Další články sekce Ostatní