KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

ISDE 2014 Argentina – 3. den

Foto: EnC Racing CZ
ISDE 2014 Argentina – 3. den
06.11.2014
 

Třetí den Mezinárodní šestidenní přinesl změny na pódiových pozicích ve všech kategoriích. Bohužel velká ztráty si připsaly i české týmy.

 

Ve světové soutěži i soutěži juniorů, se z čelních pozic vytratili Australané. Těm v kategorii World Trophy dnes do cíle nedojeli hned tři jezdci a zástupce „protinožců“ tak klesl z druhé na sedmé místo, na kterém má 4,5 hodiny ztrátu na vedoucí Francii. V juniorské soutěži Australané byli na prvním místě, nicméně dnes jim do cíle nedojel Thomas McCormack a pomalejší časy ostatních jezdců znamenaly, že se tým propadl na průběžné 4. místo. Změny přišly i v soutěži žen, kde sice startují pouze tři týmy, ale dnes si pozici vyměnili aktuálně druhé Kanaďanky se třetími Američankami.
Jeden den a všechno je jinak i v klubové soutěži, kde dnes všechny tři vedoucí americké týmy ztratily po jednom jezdci a v pořadí tak klesly až za medailové pozice, kam se naopak tlačí jihoamerické týmy. Bohužel o jednoho zástupce přišel i náš tým EnC Racing CZ, kterému dnes do cíle nedojel po včerejšku celkově čtvrtý z kategorie C1, Jakub Hroneš. To znamenalo, že náš prozatím nejlepší tým klesl na 11. pozici. Bohužel o jednoho člena dnes přišel i Motosport Bozkov, který v cíli neměl Milana Kotrče. Tým se tak posunul o dvě pozice hlouběji do celkové klasifikace. Ztráty si připsaly i další dva české týmy. Gottbros sice měl na startu včera nedokončivšího Martina Gottvalda, ale dnes do cíle naopak nedojeli Kamil Grošek a Jan Fišer. Cíl neviděl ani Jiří Císař, jediný jezdec juniorského týmu EnC Racing CZ.
 
 
Kategorie WORLD TROPHY – průběžné pořadí (stav po 3. dni)
 
1. Francie – 12:19:12,55
(Marc Bourgeois, Christophe Nambotin, Jeremy Tarroux, Pierre-Alexandre Renet, Anthony Boissiere, Fabien Planet)
 
2. USA – 12:35:29,21
(Michael Brown, Taddeus Duvall, Charles Mullins, Zachary Osborne , Taylor Robert, Kailub Russell)
 
3. Španělsko – 13:36:42,76
(Jaume Betriu, Josep Garcia, Lorenzo Santolino, Victor Guerrero, Jonathan Barragan, Ivan Cervantes)
 
4. Německo – 13:38:25,72
(Derik Görner, Edward Hübner, Marco Neubert, Nick Emmrich, Marcus Kehr, Dennis Schrötter)
 
5. Agentina – 13:08:34,82
(Luciano Benavides, Franco Caimi, Stefano Caimi, Juan Davila, Nicolas Giustozzi, Kevin Benavides)
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie JUNIOR TROPHY – průběžné pořadí (stav po 3. dni)
 
1. USA – 7:37:03,78
(Grant Baylor, Steward Baylor, Trevor Bollinger, Justin Jones)
 
2. Švédsko – 7:37:29,96
(Jesper Börjesson, Lars Lofgren, Kevin Olsen, Oliver Nelson)
 
3. Francie – 7:38:46,90
(Anthony Geslin, Theo Bazerque, Loic Larrieu, Jeremy Carpentier)
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie Woman´s Trophy – průběžné pořadí (stav po 3. dni)
 
1. Austrálie – 6:00:01,31
(Jessica Gardiner, Tayla Jones, Jemma Wilson)
 
2. Kanada – 7:22:18,82
(Victoria Hett, Felicia Robichaud, Shelby Turner)
 
3. USA – 8:59:28,87
(Sarah Baldwin, Rachel Gutish, Amanda Mastin)
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie Club Team Award– průběžné pořadí (stav po 3. dni)
 
1. MotoClub Pavia – 8:52:41,57
(Nicolo Bruschi, Mauro Zucca, Maycol Angelli)
 
2. Club Argentina – 8:56:13,29
(Franco Ayuso, Ariel Navarro, Emiliano Carbonero)
 
3. San Rafael Enduro Club – 9:48:21,53
(Ezequiel Morici, Victor Ortega, Matias Perez)
 
--------------------------------------------------------
 
11. EnC Racing CZ – 10:37:57,10
(Jakub Hroneš, Luboš Klimeš, Jakub Horák)
 
23. Motosport Bozkov – 12:58:58,46
(Jan Kudrnáč, Milan Kotrč, Milan Kurfiřt)
 
43. Gottbros Team – 15:42:16,56
(Jan Fišer, Kamil Grošek, Martin Gottwald)
 
72. EnC Racing CZ Junior – 23:09:28,89
(Jiří Císař, Nikolas Zorba, Alexandros Zorba)
 
--------------------------------------------------------
 
Hodnocení jednotlivců – průběžné pořadí (stav po 3. dni)
 
Kategorie E1
1. Christopher Nambotin (FRA, KTM) 2:26:13,40
2. Marc Bourgeois (FRA, Yamaha) +3:20,87
3. Jeremy Tarroux (FRA, Sherco) +4:38,40
4. Jaume Betriu (SPA, Husqvarna) +6:06,74
5. Edward Hübner (GER, KTM) +7:33,37
 
Kategorie E2
1. Pierre-Alexandre Renet (FRA, Husqvarna) 2:23:08,37
2. Matthew Phillips (AUS, KTM) +2:15,16
3. Kailub Russell (USA, KTM) +2:49,45
4. Joshua Strang (AUS, Yamaha) +3:54,03
5. Loic Larrieu (FRA, Husqvarna) +3:54,46
 
Kategorie E3
1. Toby Price (AUS, KTM) 2:24:13,69
2. Ivan Cervantes (SPA, KTM) +2:25,87
3. Michael Brown (USA, Husqvarna) +3:11,85
4. Fabien Planet (FRA, Sherco) +6:32,48
5. Daniel Sanders (AUS, KTM) +8:18,57
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie EW
1. Jessica Gardiner (AUS, Sherco) 2:58:16,15
2. Jemma Wilson (AUS, Yamaha) +4:51,6
3. Shelby Turner (CAN, KTM) +21:02,66
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie C1
1. Nicolo Bruschi (ITA, Honda) 2:38:38,15
2. Joshua Knight (USA, KTM) +3:54,20
3. Jakub Horák (CZE, Yamaha) +5:56,78
--------------------------
5. Luboš Klimeš (CZE, Yamaha) +17:08,53
30. Martin Gottvald (CZE, Husqvarna) +2:18:37,47
DNF Jakub Hroneš (CZE, Yamaha)
 
Kategorie C2
1. Gary Sutherlin (USA, KTM) 2:34:44,38
2. Andrew Delong (USA, Husqvarna) +2:58,68
3. Cody Schafer (USA, Kawasaki) +6:37,96
--------------------------
24. Jan Kudrnáč (CZE, KTM) +54:56,27
DNF Kamil Grošek (CZE, Husqvarna)
DNF Milan Kotrč (CZE, KTM)
DNF Jiří Císař (CZE, Husaberg)
 
Kategorie C3
1. Fernando Hierrezuelo (ARG, Beta) 2:51:05,61
2. Cory Buttrick (USA, Beta) +49,04
3. Federico Velazquez (ARG, KTM) +9:49,19
--------------------------
24. Milan Kurfiřt (CZE, Gas Gas) +1:15:53,95
DNF Jan Fišer (CZE, Beta)

Další články sekce Šestidenní