KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

ISDE 2014 Argentina – 5. den

Foto: FIM/Good-Shoot
ISDE 2014 Argentina – 5. den
07.11.2014
 

Letošní Mezinárodní šestidenní se dostala do své závěrečné fáze, po dnešním pátém soutěžním dni zbývá odjet již pouze finálový motokros.

 
I dnes pokračoval v kategorii World Tophy atak druhých Američanů na vedoucí Francii. Tým USA sice opět zajel den rychleji, tentokrát o dvě minuty, ale před závěrečným motokrosem jsou stále o více jak 10 minut za vedoucím týmem, a tak pokud Francie motokros vyloženě nepokazí, měli by se závodníci „Galského kohouta“ stát poosmé v historii vítězem Mezinárodní šestidenní.
Junior Trophy je na čele tým USA před druhou Francií, ale na třetí pozici se dnes posunul národní juniorský tým Austrálie, který se o medailový post zítra popere s týmem Švédska. V kategorii žen má vedoucí tým Austrálie již bezmála dvouhodinový náskok na Kanadu a bezmála osmihodinový na třetí USA.
V soutěži klubů se měnilo třetí místo, kam se posunul německý tým Germany 1 / ADAC Westfalen. Na čele ale dál zůstává Motoclub Pavia před domácími Argentinci. České týmy si díky penalizacím za jezdecké neúčasti až na jednu výjimku pohoršili. Tou výjimkou je tým Motosport Bozkov, který si i přes neúčast Milana Kotrče polepšil o jednu pozici. Nejlepším z našich je ovšem EnC Racing CZ, který klesl na 14. pozici.
 
 
 
Kategorie WORLD TROPHY – průběžné pořadí (stav po 5. dni)
 
1. Francie – 18:28:32,35
(Marc Bourgeois, Christophe Nambotin, Jeremy Tarroux, Pierre-Alexandre Renet, Anthony Boissiere, Fabien Planet)
 
2. USA – 18:38:54,77
(Michael Brown, Taddeus Duvall, Charles Mullins, Zachary Osborne , Taylor Robert, Kailub Russell)
 
3. Španělsko – 19:22:36,40
(Jaume Betriu, Josep Garcia, Lorenzo Santolino, Victor Guerrero, Jonathan Barragan, Ivan Cervantes)
 
4. Německo – 19:31:52,23
(Derik Görner, Edward Hübner, Marco Neubert, Nick Emmrich, Marcus Kehr, Dennis Schrötter)
 
5. Agentina – 24:19:02,33
(Luciano Benavides, Franco Caimi, Stefano Caimi, Juan Davila, Nicolas Giustozzi, Kevin Benavides)
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie JUNIOR TROPHY – průběžné pořadí (stav po 5. dni)
 
1. USA – 11:23:41,08
(Grant Baylor, Steward Baylor, Trevor Bollinger, Justin Jones)
 
2. Francie – 11:25:26,58
(Anthony Geslin, Theo Bazerque, Loic Larrieu, Jeremy Carpentier)
 
3. Austrálie – 11:29:29,28
(Scott Keegen, Thomas McCormack, Daniel Sanders, Lachlan Stanford)
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie Woman´s Trophy – průběžné pořadí (stav po 5. dni)
 
1. Austrálie – 8:52:39,99
(Jessica Gardiner, Tayla Jones, Jemma Wilson)
 
2. Kanada – 10:48:08,53
(Victoria Hett, Felicia Robichaud, Shelby Turner)
 
3. USA – 16:40:04,39
(Sarah Baldwin, Rachel Gutish, Amanda Mastin)
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie Club Team Award– průběžné pořadí (stav po 5. dni)
 
1. MotoClub Pavia – 13:06:09,74
(Nicolo Bruschi, Mauro Zucca, Maycol Angelli)
 
2. Club Argentina – 13:15:21,07
(Franco Ayuso, Ariel Navarro, Emiliano Carbonero)
 
3. Germany 1 / ADAC Westfalen – 14:53:14,66
(Daniel Jud, Florian Ebener, Sven Marker)
 
--------------------------------------------------------
 
14. EnC Racing CZ – 19:25:59,54
(Jakub Hroneš, Luboš Klimeš, Jakub Horák)
 
21. Motosport Bozkov – 22:21:07,58
(Jan Kudrnáč, Milan Kotrč, Milan Kurfiřt)
 
44. Gottbros Team – 29:08:48,00
(Jan Fišer, Kamil Grošek, Martin Gottwald)
 
72. EnC Racing CZ Junior – 41:09:28,89
(Jiří Císař, Nikolas Zorba, Alexandros Zorba)
 
--------------------------------------------------------
 
Hodnocení jednotlivců – průběžné pořadí (stav po 5. dni)
 
Kategorie E1
1. Christopher Nambotin (FRA, KTM) 3:39:55,03
2. Marc Bourgeois (FRA, Yamaha) +5:21,29
3. Jeremy Tarroux (FRA, Sherco) +6:28,97
4. Jaume Betriu (SPA, Husqvarna) +8:38,93
5. Edward Hübner (GER, KTM) +9:24,79
 
Kategorie E2
1. Pierre-Alexandre Renet (FRA, Husqvarna) 3:33:44,45
2. Kailub Russell (USA, KTM) +3:44,81
3. Matthew Phillips (AUS, KTM) +3:45,94
4. Joshua Strang (AUS, Yamaha) +5:18,22
5. Loic Larrieu (FRA, Husqvarna) +5:39,25
 
Kategorie E3
1. Toby Price (AUS, KTM) 3:34:38,88
2. Ivan Cervantes (SPA, KTM) +5:01,72
3. Michael Brown (USA, Husqvarna) +5:44,64
4. Taylor Robert (USA, KTM) +9:23,75
5. Kevin Benavides (ARG, KTM) +13:40,12
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie EW
1. Jessica Gardiner (AUS, Sherco) 4:24:02,35
2. Jemma Wilson (AUS, Yamaha) +9:55,41
3. Tayla Jones (AUS, KTM) +30:53,16
 
--------------------------------------------------------
 
Kategorie C1
1. Nicolo Bruschi (ITA, Honda) 3:55:53,50
2. Joshua Knight (USA, KTM) +7:20,51
3. Jakub Horák (CZE, Yamaha) +10:00,01
--------------------------
5. Luboš Klimeš (CZE, Yamaha) +26:37,07
25. Martin Gottvald (CZE, Husqvarna) +2:27:53,56
DNF Jakub Hroneš (CZE, Yamaha)
 
Kategorie C2
1. Gary Sutherlin (USA, KTM) 3:50:49,66
2. Andrew Delong (USA, Husqvarna) +3:01,49
3. Cody Schafer (USA, Kawasaki) +10:42,64
--------------------------
23. Jan Kudrnáč (CZE, KTM) +1:16:29,23
DNF Kamil Grošek (CZE, Husqvarna)
DNF Milan Kotrč (CZE, KTM)
DNF Jiří Císař (CZE, Husaberg)
 
Kategorie C3
1. Cory Buttrick (USA, Beta) 4:12:41,68
2. Fernando Hierrezuelo (ARG, Beta) +3:58,58
3. Federico Velazquez (ARG, KTM) +15:13,68
--------------------------
19. Milan Kurfiřt (CZE, Gas Gas) +1:38:49,06
DNF Jan Fišer (CZE, Beta)

Další články sekce Šestidenní