KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vítězem letošní šestidenní je Austrálie

Foto: KTM / Future7Media
Vítězem letošní šestidenní je Austrálie
19.11.2015
 

Disciplinární soud FIM zamítl odvolání třech federací a potvrdil tak Austrálii jako vítěze letošní Mezinárodní šestidenní, Český tým se posunul na celkové 5. místo.

 
2. listopadu se konalo zasedání disciplinárního soud FIM (CDI), které na svém jednání rozhodlo o zamítnutí odvolání Francie, Španělska a Velké Británie vůči rozhodnutí mezinárodní jury na letošní ISDE v Košicích. Disciplinární soud, který vedl JUDr. Jan Šťovíček, potvrdil diskvalifikaci jezdců, kteří ve třetí etapě neprojeli kontrolním časovým bodem. Zdůvodnění rozhodnutí CDI bude vydané v nejbližších dnech.
 
„Vítězem Mezinárodní šestidenní (ISDE) 2015 je Trophy Team Austrálie Tedy alespoň bude v neděli večer na FIM Gala vítězem vyhlášen, i pokud by bylo podáno odvolání. Itálie se posunula na 2. a Finsko na 3. pozici. Potvrdil jsem vyloučení týmů Francie, Británie a Španělska. Ohledně tohoto rozhodnutí nemám nejmenších pochybností, stojím si za nim a jsem připraven je vysvětlit komukoliv. A jsem rád, že jsem mohl v tak důležité věci rozhodovat“ říká JUDr. Jan Šťovíček, který jednal na základě podaného odvolání národních federací Fédération Française de Motocyclisme (FFM), Real Federación de Motociclimo (RFME) a Auto-Cycle Union (ACU).
 
A co toto rozhodnutí, které bylo dnes oficiálně zveřejněné, znamená při pohledu do výsledkové listiny? Vítězem ISDE 2015 se stal národní tým Austrálie, druzí skončili Italové a třetí Finsko. Náš tým se posunul na velmi dobré, páté místo.
 
 
Kategorie WORLD TROPHY – konečné pořadí (revidované po odvolacím soudu)
 
1. Austrálie – 21:09:31,14
(Green, Milner, Phillips, Ralston, Stanford, Kearny)
 
2. Itálie – 21:27:52,21
(Bresolin, Mori, Manzi, Guarneri, Balletti, Monni)
 
3. Finsko – 21:49:13,25
(Remes, Helsten, Barnes, Pohjola, Stigel, Savo)
 
4. Německo – 22:01:46,71
(Rambow, Risse, Schaefer, von Zitzewitz, Weiss, Huebner)
 
5. Česká republika – 22:03:19,92
(Hádek, Helmich, Kadleček, Markvart, Romančík, Kadleček)


 


Další články sekce Šestidenní