KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. srpna do 18. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS SuperEnduro 2019 – Budapešť

Foto: KTM / Future7Media / Jonty Edmunds
MS SuperEnduro 2019 – Budapešť
11.02.2019
 

Čtvrtý závod halového světového endura proběhl v maďarském hlavním městě Budapešti a vyhrál ho polský závodník Tadeusz Blazusiak.


Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2019 má za sebou třetí kolo letošního šampionátu, které proběhlo v budapešťské Papp Laszlo Sportareně. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal polský tovární jezdec KTM Tadeusz Blazusiak, který bodoval druhým místem v superpole, první a druhé jízdě a vítězstvím v třetí jízdě. Celkově druhý skončil jeho týmový kolega, Cody Webb, zatímco třetím místem se prezentoval americký závodník Colton Haaker, jež se tak udržel v čele celkové klasifikace.

Super Enduro FIM World Championship 2018-2019 – GP Maďarska / Budapešť (HUN)

Kategorie PRESTIGE – superpole
1. Cody WEBB (USA, KTM) 33,215
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 34,505
3. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 34,752
4. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 35,250
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 35,736
6. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 36,137
7. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 36,953

Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Cody WEBB (USA, KTM) 11 kol / 6:44,923
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +5,935
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +6,498
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +37,263
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) +43,326
6. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
7. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
8. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
9. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) -1 kolo
10. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -1 kolo
11. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -2 kola
12. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -2 kola
13. Alex GRAU (SPA, Sherco) -3 kola

Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 11 kol / 6:38,691
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +8,565
3. Cody WEBB (USA, KTM) +21,607
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +32,087
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
6. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
7. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
8. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) -1 kolo
9. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
10. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
11. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -1 kolo
12. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -2 kola
-------------------------
DNF Alex GRAU (SPA, Sherco)

Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 11 kol / 6:36,278
2. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +1,948
3. Cody WEBB (USA, KTM) +14,309
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +36,757
5. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
6. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
7. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
8. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
9. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) -1 kolo
10. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -1 kolo
11. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
12. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -1 kolo
13. Alex GRAU (SPA, Sherco) -2 kola

Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 2+17+17+20 / 56 bodů
2. Cody WEBB (USA, KTM) 3+20+15+15 / 53
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 15+20+17 / 52
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 13+13+13 / 39
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 1+11+11+9 / 32
6. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 8+8+11 / 27
7. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 9+9+8 / 26
8. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 7+6+7 / 20
9. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) 6+7+6 / 19
10. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 4+5+4 / 13
11. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) 5+4+3 / 12
12. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 3+3+5 / 11
13. Alex GRAU (SPA, Sherco) 2+0+2 / 4

Kategorie PRESTIGE – průběžné pořadí MS 2019
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 211 bodů
2. Cody WEBB (USA, KTM) 199
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 184
4. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 121
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 119
6. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 103
7. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 100
8. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 89
9. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 79
10. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) 74
11. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 61
12. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) 53
13. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) 27
14. Alex GRAU (SPA, Sherco) 14
15. Grzegorz KARGUL (POL, KTM) 14
16. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) 9
17. Ib ANDERSEN (NOR, Gas Gas) 4