Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. února do 17. února 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS SuperEnduro 2019 – Madrid

Foto: KTM / Future7Media
MS SuperEnduro 2019 – Madrid
28.01.2019
 

Třetí závod halového světového endura proběhl v ve španělském hlavním městě Madridu a vyhrál ho americký závodník Colton Haaker.


Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2019 má za sebou třetí kolo letošního šampionátu, které proběhlo v madridské hale Caja Magica. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal, americký závodník Colton Haaker, který bodoval vítězstvím v první a třetí jízdě a třetím místem v druhé jízdě. Celkově druhý skončil tovární jezdec KTM, Cody Webb, zatímco třetím místem se prezentoval domácí závodník Alfredo Gomez.

Super Enduro FIM World Championship 2018-2019 – GP Španělska / Madrid (SPA)

Kategorie PRESTIGE – superpole
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 38,073
2. Cody WEBB (USA, KTM) 38,378
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 38,571
4. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 41,171
5. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 41,933
6. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) 44,010
7. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 1:09,107

Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 10 kol
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +7,707
3. Cody WEBB (USA, KTM) +21,866
4. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
6. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
7. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
8. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
9. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) -1 kolo
10. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) -1 kolo
11. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -2 kola
12. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -2 kola
13. Grzegorz KARGUL (POL, KTM) -3 kola
14. Alex GRAU (SPA, Sherco) -5 kol

Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Cody WEBB (USA, KTM) 10 kol
2. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) +15,487
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +16,071
4. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) +21,614
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +24,263
6. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) +36,252
7. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) +38,436
8. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) +43,950
9. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
10. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -1 kolo
11. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -1 kolo
12. Alex GRAU (SPA, Sherco) -3 kola
-------------------
DNF Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM)
DNF Grzegorz KARGUL (POL, KTM)

Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 10 kol
2. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +26,625
3. David LEONOV (RUS, Husqvarna) +34,311
4. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) +35,914
5. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) +40,675
6. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
7. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) -1 kolo
8. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
9. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -1 kolo
10. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
11. Grzegorz KARGUL (POL, KTM) -3 kola
12. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) -4 kola
13. Alex GRAU (SPA, Sherco) -4 kola
14. Cody WEBB (USA, KTM) -6 kol

Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 3+20+15+20 / 58 bodů
2. Cody WEBB (USA, KTM) 2+15+20+1 / 38
3. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 6+11+17 / 34
4. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 8+17+9 / 34
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 11+9+13 / 33
6. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 13+13+7 / 33
7. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 9+8+11 / 28
8. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 3+4+15 / 22
9. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 1+17+0+3 / 21
10. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) 5+7+8 / 20
11. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 7+6+5 / 18
12. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) 4+5+6 / 15
13. Grzegorz KARGUL (POL, KTM) 2+0+4 / 6
14. Alex GRAU (SPA, Sherco) 1+3+2 / 6

Kategorie PRESTIGE – průběžné pořadí MS 2019
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 159 bodů
2. Cody WEBB (USA, KTM) 146
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 128
4. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 90
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 80
6. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 76
7. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 75
8. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 73
9. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 63
10. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) 55
11. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 50
12. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) 41
13. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) 26
14. Grzegorz KARGUL (POL, KTM) 14
15. Alex GRAU (SPA, Sherco) 10
16. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) 9
17. Ib ANDERSEN (NOR, Gas Gas) 4