KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. do 2. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS SuperEnduro 2020 – Krakow

Foto: Husqvarna
MS SuperEnduro 2020 – Krakow
09.12.2019
 

Úvodní závod halového světového endura proběhl v polském Krakově.


Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2020 má za sebou úvodní kolo nového ročníku, které proběhlo v krakovské Tauron Areně. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal tovární jezdec Husqvarny Billy Bolt, který bodoval vítězstvím v superpole, první a třetí jízdě a druhým místem v jízdě druhé. Celkově druhý skončil domácí závodník Taddy Blazusiak, třetím místem se prezentoval španělský závodník Alfredo Gomez.

Super Enduro FIM World Championship 2019-2020 – GP Polska / Krakow (POL)

Kategorie PRESTIGE – superpole
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 21,381
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) 21,447
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 22,552
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 22,531
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 24,111
6. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 24,838
7. Will HOARE (GBR, KTM) 30,701

Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 10 kol / 8:11
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +3,963
3. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +17,108
4. Jonny WALKER (GBR, KTM) +39,798
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
6. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
7. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
8. Tim APOLLE (GER, Sherco) -1 kolo
9. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
10. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -1 kolo
11. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -2 kola
12. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) -2 kola
13. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) -2 kola
14. Will HOARE (GBR, KTM) -2 kola

Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 11kol / 8:37
2. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) +7,505
3. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +16,368
4. Jonny WALKER (GBR, KTM) +34,989
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
6. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -1 kolo
7. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
8. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
9. Tim APOLLE (GER, Sherco) -1 kolo
10. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
11. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) -1 kolo
12. Will HOARE (GBR, KTM) -1 kolo
13. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -2 kola
14. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) -3 kola

Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 12 kol / 8:21
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +21,498
3. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) -1 kolo
4. Jonny WALKER (GBR, KTM) -1 kolo
5. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
6. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
7. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -2 kola
8. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -2 kola
9. Tim APOLLE (GER, Sherco) -2 kola
10. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) -3 kola
11. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -3 kola
12. Will HOARE (GBR, KTM) -3 kola
13. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) -3 kola
14. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -3 kola

Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 3+20+17+20 / 60 bodů
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 1+17+20+17 / 55
3. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 15+15+15 / 45
4. Jonny WALKER (GBR, KTM) 2+13+13+13 / 41
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 9+11+9 / 29
6. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 11+8+8 / 27
7. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 6+5+11 / 22
8. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 8+7+7 / 22
9. Tim APOLLE (GER, Sherco) 7+6+6 / 19
10. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 5+9+4 / 18
11. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) 3+4+5 / 11
12. Will HOARE (GBR, KTM) 1+3+3 / 7
13. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 4+2+1 / 7
14. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) 2+1+2 / 5

Kategorie PRESTIGE – průběžné pořadí MS 2020
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 60 bodů
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 55
3. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 45
4. Jonny WALKER (GBR, KTM) 41
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 29
6. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 27
7. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 22
8. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 22
9. Tim APOLLE (GER, Sherco) 19
10. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 18
11. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) 11
12. Will HOARE (GBR, KTM) 7
13. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 7
14. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) 5