Závody u nás i v zahraničí v období od 2. prosince do 8. prosince 2019.

Finále Offroad Maratonu – Ředhošt

Text: 24hoursagency / foto: Jiří Jonáš
16.11.2019

Finále Offroad Maratonu bylo drama až do konce.

Poslední závod seriálu terénních motorek, čtyřkolek a aut se odehrál v sobotu 9. listopadu na známé trati v Ředhošti. Závěrečné body si v napínavém souboji na mokré trati nejdříve rozdali motorkáři a čtyřkolkáři. Absolutním vítězem letošní sezony v jedné stopě se stal Tomáš Coubal (1088 km, Tyros Autoservis Coubal), který zároveň ovládl mistrovské E2. Matador Martin Miřejovský (1023 km, KRTZ Motorsport) na sportovní čtyřkolce získal kromě celkového zlata svůj 11. mistrovský titul

Řehošťská trať je pro závodníky vždy velkou výzvou. Jde o jeden z posledních terénních závodů letošního roku vůbec a rozhodné slovo zde má počasí, které umí pořádně prověřit stroje a jejich řidiče. Osmá hodina ráno neodradila od startu přes 200 motorkářů. Měli sice mokro, ale proudy deště přišly až na konec jejich dvouhodinovky a daly zabrat hlavně čtyřkolkářům. Lídr Tomáš Coubal neudělal chybu, najel 36 kol a v cíli se radoval z mistrovského titulu v E2 i z prvního místa absolutně. Skvěle zajel Petr Trávníček (Aroma Gold Sherco Racing), kterému se ve slabší třídě E1 daří na výbornou a v Ředhošti vybojoval druhé místo absolutně. Parádní výkon předvedl také motokrosař Michal Fischer, který cílem profičel hned za Trávníčkem. Mezi mistrovskými veterány kraloval Petr Janeček.

Podobný scénář proběhl i v následující dvouhodinovce čtyřkolek. Na špici se udržel Martin Miřejovský, který zvládl 36 kol a mimo celkového prvenství si dojel pro zmiňovaný 11. mistrovský titul v Offroad Maratonu. Pěkné druhé místo v závodě i v sezoně si ke svým 19. narozeninám věnoval Radek Porš (Quadpoint Racing Team – CZAuto). Nejrychlejší v kategorii 4x4 byl Němec Marco Sturm (YachtLine direct III), mezi veterány Dušan Novotný z Kaskadér racing teamu.