vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GNCC 2020 – Union

Foto: Ken Hill / GNCC
GNCC 2020 – Union
25.02.2020
 

Úvodní závod amerického šampionátu Grand National Cross Country proběhl jihokarolínském Unionu.


Americký šampionát Grand National Cross Country odstartoval úvodním závodem svou sezonu s letopočtem 2020. Tradiční Big Buck v jihokarolínském Unionu vyhrál v tříhodinovém závodě úřadující šampión Kailub Russell, zatímco na druhé pozici skončil jeho bratr Ricky Russell. Na třetím místě dokončil náročný závod Australan Josh Strang. V závodě slabší kategorie XC2 250 Pro si vítězství připsal Michael Witkowski.

AMSOIL Grand National Cross Country 2020 – Big Buck / Union, SC

Kategorie XC1 Open Pro

1. Kailub Russell (KTM) 6 kol / 3:01:52,499
2. Ricky Russell (Husqvarna) 6 kol / 3:03:44,419
3. Josh Strang (AUS, Kawasaki) 6 kol / 3:05:25,145
4. Steward Baylor jr. (Sherco) 6 kol / 3:05:30,818
5. Jordan Ashburn (Kawasaki) 6 kol / 3:08:39,474
6. Grant Baylor (Sherco) 6 kol / 3:08:50,890
7. Layne Michael (Yamaha) 6 kol / 3:08:52,258
8. Andrew Delong (Honda) 6 kol / 3:20:34,756
9. Evan Earl (Kawasaki) 6 kol / 3:33:44,410
10. Chris Canning (Kawasaki) 5 kol / 3:07:45,299

Kategorie XC1 Open Pro – průběžné pořadí 2020
1. Kailub Russell (KTM) 30 bodů
2. Ricky Russell (Husqvarna) 25
3. Josh Strang (AUS, Kawasaki) 21
4. Steward Baylor jr. (Sherco) 18
5. Jordan Ashburn (Kawasaki) 16
6. Grant Baylor (Sherco) 15
7. Layne Michael (Yamaha) 14
8. Andrew Delong (Honda) 13
9. Evan Earl (Kawasaki) 12
10. Chris Canning (Kawasaki) 11

Kategorie XC2 250 Pro
1. Michael Witkowski (Yamaha) 6 kol / 3:07:48,579
2. Jonathan Girroir (KTM) 6 kol / 3:09:12,499
3. Craig Delong (Husqvarna) 6 kol / 3:09:17,892
4. Jonathan Johnson (Honda) 6 kol / 3:09:53,059
5. Lyndon Snodgrass (AUS, Kawasaki) 6 kol / 3:12:20,390
6. Cody Barnes (Beta) 6 kol / 3:12:41,009
7. Liam Draper (NZL, KTM) 6 kol / 3:18:10,118
8. Ryder Leblond (KTM) 6 kol / 3:18:22,979
9. Thorn Devlin (Beta) 6 kol / 3:19:26,858
10. Simon Johnson (KTM) 6 kol / 3:19:43,318

Kategorie XC2 250 Pro – průběžné pořadí 2020
1. Michael Witkowski (Yamaha) 30 bodů
2. Jonathan Girroir (KTM) 25
3. Craig Delong (Husqvarna) 21
4. Jonathan Johnson (Honda) 18
5. Lyndon Snodgrass (AUS, Kawasaki) 16
6. Cody Barnes (Beta) 15
7. Liam Draper (NZL, KTM) 14
8. Ryder Leblond (KTM) 13
9. Thorn Devlin (Beta) 12
10. Simon Johnson (KTM) 11



Celkové pořadí v závodě:
1. Kailub Russell (KTM) kategorie XC1 Open Pro
2. Ricky Russell (Husqvarna) kategorie XC1 Open Pro
3. Josh Strang (AUS, Kawasaki) kategorie XC1 Open Pro
4. Steward Baylor jr. (Sherco) kategorie XC1 Open Pro
5. Michael Witkowski (Yamaha) kategorie XC2 250 Pro
6. Jordan Ashburn (Kawasaki) kategorie XC1 Open Pro
7. Grant Baylor (Sherco) kategorie XC1 Open Pro
8. Layne Michael (Yamaha) kategorie XC1 Open Pro
9. Jonathan Girroir (KTM) kategorie XC2 250 Pro
10. Craig Delong (Husqvarna) kategorie XC2 250 Pro
11. Jonathan Johnson (Honda) kategorie XC2 250 Pro
12. Lyndon Snodgrass (AUS, Kawasaki) kategorie XC2 250 Pro
13. Cody Barnes (Beta) kategorie XC2 250 Pro
14. Liam Draper (KTM) kategorie XC2 250 Pro
15. Ryder Leblond (KTM) kategorie XC2 250 Pro
16. Thorn Devlin (Beta) kategorie XC2 250 Pro
17. Simon Johnson (KTM) kategorie 250 A Bike
18. Jesse Ansley (KTM) kategorie 250 A Bike
19. Andrew Delong (Honda) kategorie XC1 Open Pro
20. Brody Johnson (Honda) kategorie 250 A Bike