registrovat zapomenuté heslo

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. listopadu do 31. prosince.

ME v motokrosu – Uddevalla

27.08.2017

Ve švédské Uddevalle minulý víkend skončil evropský motokrosový šampionát kategorie EMX125, kterého pravidelným účastníkem byl náš Petr Král.

Ve švédské Uddevalle skončil evropský motokrosový šampionát kategorie EMX125. Mistrem Evropy se stal Brian Strubhart Moreau z Francie, který vyhrál i tento poslední závod. Na startu byl také náš Petr Polák, který po 24. místě v první jízdě bodoval ve druhé jízdě osmnáctým místem a v celkové klasifikaci skončil na 21. místě.
„Tento víkend jsem se zúčastnil posledního podniku ME ve Švédsku. Na tento závod jsem se těšil a šel jsem do toho s tím, že už není co ztratit a že můžu jenom překvapit,“ vzpomíná na poslední evropský závod Petr Polák. „V sobotu ráno se jela kvalifikace na rychlé kolo, ve které jsem se cítil parádně. Časy z jednotlivých sektorů byly také skvělé, ale pokaždé jsem neodhadl, kolik místa si mam nechat na jezdce předemnou a ke konci kola jsem musel předjíždět. Na konec z toho bylo 19. místo. To nebylo špatné, ale mohlo to být lepší. V sobotu odpoledne se jela ještě první rozjíždka. Start se mi celkem povedl, ale ve druhé zatáčce byl hromadný pád. Vyjížděl jsem poslední s velikou ztrátou. V cíli z toho bylo nakonec 24. místo. V neděli ráno se jela druhá rozjíždka. Start se mi povedl ještě o kousek lépe než v sobotu, byl jsem kolem 10.místa. V prvním kole jsem se cítil opravdu výborně, pomalu jsem se dostával ještě na lepší pozice, ale pak přišel pád a v průběhu jízdy ještě jeden. V cíli z toho nakonec bylo 18. místo. S jízdou jsem byl tento víkend spokojený, jen je škoda, že se to vše nesešlo dohromady.“