vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kornfeil zatím nic nepředvedl

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Kornfeil zatím nic nepředvedl
16.11.2019
 

Před zítřejší závěrečnou Grand Prix Valencie visí ve vzduchu celkem dost otazníků, na které zítra však budeme znát odpověď.


Jakuba Kornfeila čeká start do závodu ze zadních pozic a po kolikáté letos bude lepší nepočítat. Stejně s tím již nic udělat nelze, tak bude lepší se raději zaměřit na to, zda se mu stejně jako již několikráte v minulosti podaří situaci zvrátit. Zabojovat v závodě, poprat se o to a třeba pak z toho i s trochou štěstí bude nakonec uspokojivý výsledek na závěr sezóny 2019.

Jakub Kornfeil:
„Dle dosavadního průběhu se to může zvenčí jevit jako velmi podivný víkend a tak tomu i je. Děje se dost věcí okolo, které závodění ve Valencii ovlivňují. Jednou se cítím na motorce dobře, pak však nastane úplný protipól, jako třeba dnes ráno, kdy jsem při chladných podmínkách neměl s motorkou vůbec žádný cit. Pak přijde kvalifikace a v ní motorka funguje skutečně dobře, takže to asi bude nejspíše mnou. Bohužel se mi nepovedlo v kvalifikaci zajet to potřebné perfektní kolo, i když v jejím závěru to vypadalo nadějně. S Binderem jsme si nechali odstup od skupiny a pak jsme se ji snažili dojet, což byla velmi dobrá výchozí pozice, nicméně celá skupina pak od druhého sektoru dále, výrazně zpomalila, což ovlivnilo samozřejmě i naše rozjeté kolo. K tomu všemu jsem pak ještě nyní obdržel, jako i dalších osm hříšníků „penalty“ v podobě startu z konce startovního roštu, což výchozí pozici do závodu ještě ztížilo. I tak však chci zítra v posledním závodě letošní sezóny odevzdat maximum. Vím, že to bude hodně složitý závod, pokud však dokážu dosahovat konstantních časů, mohla by to být zajímavá bitva ne jen o body před pořádně zaplněnými tribunami, ale s trochou štěstí třeba i o výsledek v Top 10. Jdu do toho s tím, že si to chci zítra prostě užít “