vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Přešťastný Kubajz

Tisková zpráva Kuby Kornfeila
Přešťastný Kubajz
15.08.2010
 

Tentokrát byla volba pneumatik i přes velké riziko správná a Jakub Kornfeil nejen díky tomu, ale i díky svému excelentnímu výkonu, dojel v Brně při své první domácí Grand Prix na fantastickém 5.místě.

S klidem se dá říct, že nejen uhájil čest českých barev při Grand Prix ČR v Brně a českou vlajku zapíchnutou v hrbu své kombinézy držel pořádně vysoko a při pořádné nůše štěstí z toho mohla být třeba i bedna. To bychom však od nováčka v MS, asi chtěli moc. Jeho výkon před domácím publikem a na domácí trati prostě nelze označit jiným slovem než excelentní.

 

Jakub Kornfeil:

„Jsem absolutně happy. Takový výsledek jsem totiž ani já a ani tým v Brně nečekali. Z průběhu závodu respektive z jeho úvodní fáze jsem byl hodně moc překvapený, protože jít ze 14.místa tak moc dopředu není jednoduché a navíc za takových podmínek, kdy jsme ještě zvolili mokré pneumatiky. V první zatáčce byl kontakt s Němcem Schrőtterem, který mi drcl do zadního kola a málem jsem šel na hubu. Druhá krizovka přišla o zatáčku dál, když přede mnou spadl Danny Webb a já se jen tak tak dokázal vyhnout. Byl to napínavý úvod, po němž se však situace trošku zklidnila a já pomalu postupoval vpřed, kdy jsem některé ze soupeřů předjížděl venkem, což vycházelo super. Pak jsem se však zasekl na Španělovi Salomovi a nedařilo se mi ho předjet. Po dalších 2-3 kolech v jeho závěsu však útok vyšel a já se posunul za záda Němce Folgera. I toho se mi nedařilo předjet, možná i z důvodu, že trať už byla úplně suchá a my jsme jeli na mokrých pneu, které v této fázi závodu už skoro vůbec nedržely a já se nějak podvědomě trošku bál dát více plynu, abych to zbytečně nezahodil. V posledním kole jsem to zkoušel na dvou místech poslat, ale bohužel jsem byl trošku delší a Folger mi to vrátil. Nedá se nic dělat, i tak je to super výsledek pro celý tým, který od Sachsenringu velmi tvrdě tři týdny pracoval na přípravě pro tento závod. Moc se jim to povedlo a já jim za to strašně moc děkuju, protože bez nich by to nešlo. Nemyslete si však, že to říkám v určité euforii, ale druhý trénink se moc nepovedl, protože jsem byl až osmnáctý a bylo na nich vidět určité zklamání, a já nechápal proč, protože ne vždy se vše povede. Na kvalifikaci však byla motorka nachystaná parádně, bohužel však v závěru zazlobila spojka. Oproti tomu je pak 5.místo v cíli opravdu fantastický výsledek. Moc si vážím podpory rodiny, sponzorů, kamarádů a známých, ale také fanoušků okolo celé trati. Bylo to luxusní, včetně těch dýmovnic před Abaja fans!“