CzechBike.cz Paddock Blue 2018 150x950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. října do 20. října 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

BOMBA! Patrik Vostárek do Moto2

Text a foto: Petr Štola
BOMBA! Patrik Vostárek do Moto2
11.08.2010
 

Třetí český jezdec se objeví ve světovém šampionátu třídy Moto2, kam od brněnského závodu míří pražský závodník Patrik Vostárek.

V předvečer brněnského závodu Grand Prix dorazila do naší redakce doslova šokující zpráva. Patrik Vostárek pojede šampionát Grand Prix třídy Moto2!

 

Již v polovině sezony IDM nám pražský jezdec naznačil možnost své účasti při brněnském závodě GP, to ale ve třídě 125cc, kde „laboroval“ nad možností startu na divokou kartu s motocyklem pana Hanuše. Po několika letech na čtyřtaktu by pro něj byla účast v „kolibřících“ asi velmi náročná, nicméně vzhledem k jeho kvalitám jistě ne nemožná. Nyní ale přišla doslova šokující zpráva, která říká, že se náš jezdec dohodl na podmínkách s německým týmem Viessmann Kiefer Racing, kde nahradí Vladimíra Leonova, jehož opustil generální sponzor, společnost Vector, a on tak musel z Moto2 odejít.

 

Patrik Vostárek nabídku týmu Viessmann Kiefer Racing zvažoval, a to zejména po finanční stránce. Nakonec se vše podařilo zdárně vyřešit a někdejší účastník světového šampionátu supersportu se na start Moto2 postaví díky obnovené spolupráci s Milošem Čihákem a Joskou Kubíčkem.

 

Patrik Vostárek:

„Pan Hanuš, v jehož týmu jsem letos jezdil IDM Supersport, se s lidmi z Viessmann Kiefer Racing osobně zná. Když se tento německý tým rozešel s Leonovem, tak mne díky těmto kontaktům tým oslovil a nabídl spolupráci. Samozřejmě vše je finančně velmi náročné, i proto jsem se rozhodl odejít ze současného týmu a oslovil jsem Miloše Čiháka a Josku Kubíčka, se kterými jsem spolupracoval v supersportech. Oni mi vyšli vstříc a díky nim mám tuto obrovskou šanci. Vše bude záležet od průběhu brněnského závodu, je tu samozřejmě nabídka jet celou zbývající část sezony, ale je opravdu velmi důležité, jak dopadne brněnský závod.“