Paddock Blue 2018 racing

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. září do 23. září.

Abraham dnes bral tři body

17.06.2018

Výsledkově nejlepší závod letošní sezony prožil Karel Abraham v Montmelo u Barcelony.

Český závodník Karel Abraham v dnešním závodě dojel na 13. pozici a získal tak svůj nejlepší letošní výsledek, nicméně při pohledu na průběh závodu nemůže být se svým výkonem spokojen. Z technického důvodu náš závodník neustále ztrácel. Cílem projel se ztrátou 43 sekund na jezdce před sebou a 1:21 minuty za vítězem. V totálně osamělém závodě se ovšem z posledního místa neustále přibližoval bodovaným pozicím, a to díky pádům rychlejších jezdců. Nakonec z toho bylo 13. místo a tři světové body. Jeho týmový kolega měl v domácím závodě Grand Prix Catalunye více štěstí, když na okruhu Catalunya u Barcelony dojel na 9. pozici.

Karel Abraham
„Byla to zničující válka. Neodstartoval jsem dobře, ale byl jsem ve skupině. Bohužel v poslední zatáčce přede mnou dostal Kallio highsided a já ztratil několik sekund, které znamenaly, že jsem se oddělil od skupiny. Po několika kolech jsem začal slyšet z motocyklu podivný zvuk, ale stále jsem se snažil, abych se dostal do cíle. Tento technický problém mne přiměl k tomu, abychom použil hlavu a přemýšlel o dokončení závodu se ziskem, co nejvíce možných bodů, protože jsem viděl, že několik jiných jezdců havarovalo. Byla by škoda, kdybych nedojel. Mám hořkosladký pocit z toho, že máme tři body, ale po obtížném závodě.“

Alvaro Bautista
„Byl to skvělý comeback, který znamenal posun o třináct pozic. Věděli jsme, že to bude bitva o přežití, což se potvrdilo. Začali jsme klidně, abychom příliš nepřehřáli pneumatiky. V loňském roce jsem měl potíže s dokončením závodu, ale letos měkká pneumatika nebyla v cíli příliš opotřebovaná. Měl jsem dobré tempo. Vyjma předjíždění jiných jezdců jsem byl neustále na časech 1:40. Je škoda, že jsem startoval až tak daleko, protože kdybych měl v sobotu lepší kvalifikaci, mohl bych být s přední skupinou. Je to něco, co musíme zlepšit. Doufám, že se v dalším závodě mohu lépe kvalifikovat. Jsem spokojen s tím, jak jsem se cítil během závodu.“